Laptop z Ryzenem hitem. Huawei z szybkim wzrostem na polskim rynku laptopów

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Piotr Urbaniak

14.05.2019 13:50

– Dla użytkownika nie mają znaczenia komponenty. Ważniejsza jest płynność działania i komfort użytkowania – mówił Tomasz Wnukowski, menedżer ds. sprzedaży komputerów w Huawei Polska, po raz pierwszy przedstawiając konkretne wyniki swojej firmy w tym segmencie. Jak wynika z badań GfK Polonia, laptopy z Shenzhen cieszą się nad Wisłą coraz większą popularnością.

Na specjalnym spotkaniu medialnym w Warszawie, Huawei wreszcie zdecydował się podsumować kondycję na rynku laptopów. Z przedstawionych statystyk wynika, że w lutym i marcu 2019 r. najlepiej sprzedającym się notebookiem na krajowym rynku został Huawei Matebook D14 z procesorem AMD Ryzen, okupujący najpopularniejszy ponoć przedział cenowy 2400 - 2800 zł. Niemniej producent zauważa także wysokie zapotrzebowanie na nieco większy model Matebook D15, oparty na platformie Intel Kaby Lake-R, jak również udany debiut modelu Matebook 13.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

A jak to przekłada się na liczby? I kw. przedsiębiorstwo skończyło z udziałem ilościowym w rynku laptopów rzędu 5,1 proc., a wartościowym – 4,6 proc., wchodząc w rok 2019 przy poziomie, odpowiednio, 2,4 oraz 2,3 proc. Mowa zatem o ponad dwukrotnym wzroście zapotrzebowania w ciągu zaledwie trzech miesięcy. W głównym, patrząc pod kątem liczby sprzedawanych sztuk, przedziale cenowym 2400 - 2800 zł zanotowano skok z 19,5 do 22,6 proc.

Słowo-klucz: opłacalność

Zdaniem Huawei, sukces wynika z umiejętnego łączenia atrakcyjnych cech konstrukcji z przystępną ceną. – Matebook D14, choć stosunkowo niedrogi, zapewnia smukłą aluminiową obudowę i wąskie obramowanie matrycy – wymieniał Wnukowski. – AMD powiedziało nam, że to najlepsza konstrukcja z ich procesorem [Ryzen] – dodał. Co ciekawe, na tym ponoć nie koniec.

Obraz

Podczas prezentacji padło również zdanie, że "wkrótce w serii Matebook D może pojawić się funkcja OneHop". Oznaczałoby to, że producent rzeczywiście nie chce wymuszonej fragmentacji. Przypomnę, obecnie OneHop, technika pozwalająca na bezprzewodowy transfer danych pomiędzy laptopem i smartfonem Huawei lub Honor, jest domeną wyłącznie nieco droższego Matebooka 13. Niestety nie udało mi się dowiedzieć, kiedy ewentualnie nastąpi zmiana. Można się tylko domyślać, że skoro AMD wypuszcza mobilne Ryzeny 3000 "Picasso", Huawei zechce odświeżyć sprzęt.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)