10 lat WP: Od nas zaczął się polski Internet

Strona główna Aktualności

O autorze

Pierwszy polski portal internetowy, Wirtualna Polska, ma 10 lat! Jest rówieśnikiem takich gigantów, jak Yahoo, Amazon, czy eBay. Powstając w 1995 roku, WP od razu zrewolucjonizowała oblicze rodzimej Sieci. Swoją historię, osiągnięcia, gości i pracowników przedstawia w nowym, okazjonalnym serwisie.

Wirtualna Polska spojrzała na siebie z przymrużeniem oka: Czy wiecie, że komunikator wpkontakt, pierwszy w Polsce, umożliwił przeprowadzanie tanich rozmów głosowych na telefony stacjonarne i komórkowe na całym świecie, oferując Internautom usługę VoIP pc2phone? Macie świadomość, że serwis moja.wp.pl był pierwszym we Wschodniej Europie, w pełni konfigurowalnym serwisem internetowym? A co powiecie na to, że gdyby wszyscy artyści w Strefie serwisu mp3.wp.pl chcieli wykonać przynajmniej jedną piosenką na festiwalu w Opolu, impreza ta musiałaby trwać 158 dni? Czy znajomy jest Wam fakt, iż właśnie w WP odbył się największy czat w rodzimym Internecie? Jeśli nie, na pewno wielką przyjemność sprawi Wam okazjonalny urodzinowy serwisu portalu.

Urodzinowa witryna zupełnie odbiega od dotychczasowych serwisów. Barwny layout, bogate materiały graficzne, specjalne urodzinowe życzenia od znanych i lubianych, aktualności, ciekawostki, czy galerie fotografii to zaledwie znikoma jej część.

Zależało nam na tym, by Wirtualną Polskę dało się poznać niejako od kuchni- mówi Katarzyna Halicka z Wirtualnej Polski. Znana dotąd jako portal, spółka, przedsiębiorstwo, tym razem odsłania swoje drugie oblicze. Pokazujemy, iż WP tworzą młodzi - także duchem - ludzie, że nasza historia, prócz tej złożonej z czystych faktów i dat, jest pełna emocji i wspomnień, że w spółce pracują nietuzinkowe osoby, których osobowość odzwierciedla się w niejednym serwisie WP.pl

Nie sposób zamknąć historii Wirtualnej Polski w przysłowiowej pigułce. Próbując jednak dokonać choćby minimalnego podsumowania (co znalazło swe odbicie na stronach serwisu 10lat.wp.pl), trzeba stwierdzić, że portal od początku stawiał na najwyższą jakość, nie bojąc się śmiałych wyzwań i innowacji. To WP jako pierwsza stworzyła Katalog stron WWW i możliwość ich pozycjonowania. Jako pierwsza udostępniła zasoby w technologii WAP, wprowadziła personalizację i panel rozmów na żywo. Pierwsza oddała też Internautom multimedialny komunikator zintegrowany z systemem Jabber i zastosowała technologię VoIP w Nawijce.

Pierwsza reklamowała możliwości Internetu poza Siecią, w telewizji oraz radiu i zdecydowała się na współtworzenie zawartości portalu przez użytkowników. WP jest pionierem we wdrażaniu internetowych płatności i udostępnianiu legalnych plików mp3. W końcu, także jako pierwsza, rozpoczyna, w ten nietypowy sposób, obchody 10 lat istnienia.

Na stronach serwisu ruszył specjalny konkurs, w którym Internauci wygrać mogą całą gamę niezwykle atrakcyjnych nagród. Nie trzeba przy tym doskonale znać historii portalu; wszystkie odpowiedzi można znaleźć właśnie w WP.

Serwis urodzinowy Wirtualnej Polski: 10lat.wp.pl

© dobreprogramy
s