Latająca bransoletka wśród finalistów konkursu Intela „Make It Wearable”

Latająca bransoletka wśród finalistów konkursu Intela „Make It Wearable”
Karolina Kowasz

29.09.2014 16:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po raz kolejny Intel wkracza w świat akcesoriów ubieranych, tzw. wearables. Tym razem firma zdecydowała się na zorganizowanie konkursu Make It Wearable w którym każda drużyna miała zaprezentować swój pomysł na ubieralne akcesorium. Finał wyzwania odbędzie się dopiero w listopadzie, jednak już teraz możemy poznać finalistów oraz ich projekty.

Jednym z ciekawszych pomysłów, jakie możemy znaleźć wśród finalnych projektów, jest latająca bransoletka Nixie. Z jej pomocą każdy będzie miał możliwość stworzenia wyjątkowego zdjęcia, np. z momentu wspinaczki na skalnej ścianie. Niewątpliwie taki gadżet ułatwi wszystkim pasjonatom sportów ekstremalnych robienie sobie zdjęć w trakcie ich wykonywania, bez przerywania zajęcia. Wystarczy uruchomić Nixie, a ta będzie latać dookoła nas robiąc nam zdjęcia, zaś po wykonaniu zadania wróci i będziemy mogli ją znowu złożyć i założyć na rękę.

Sprzęt wykorzystuje komputerek Intela Edison, stworzony dla wynalazców i przedsiębiorców. W zamyśle ma on uprościć prace nad nowymi urządzeniami oraz obniżyć ich koszt. Mimo niewielkich rozmiarów, jego możliwości są ogromne, wystarczy porównać go z innymi popularnymi rozwiązaniami jak Raspberry Pi czy Arduino. Udało nam się pozyskać Edisona, postanowiliśmy więc przekazać go do testów blogerowi cyryllo. W przyszłości możecie spodziewać się jego recenzji.

Make It Wearable Finalists | Meet Team Nixie

Innym wartym uwagi projektem, który znalazł się pośród finalistów, jest system przesyłania obrazu First V1sion. Pozwoli on na oglądanie świata z perspektywy osoby, która założy na siebie koszulkę z wmontowaną kamerą. Twórcy projektu chcieli, by każdy miał możliwość postrzegania otoczenia oczami konkretnego sportowca, co ma być ciekawsze od oglądania zmagań całej drużyny w sportach zespołowych. Urządzenie pozwoli także na stałą kontrolę tętna sportowca, co może posłużyć jako cenna informacja dla trenera.

[vimeo=http://vimeo.com/96086988]Warto także docenić projekt z Polski. Nasi rodacy przygotowali sprzęt o nazwie Snowcookie. Ma on posłużyć głównie narciarzom i snowboardzistom do kontrolowania sił wpływających na osobę jeżdżącą oraz jej stanu, w celu poprawienia zdolności narciarskich a także zwiększenia bezpieczeństwa osoby uprawiającej ten sport.

Obraz

Wszystkie prototypy możemy znaleźć na oficjalnej stronie konkursu Intela. Rozstrzygnięcie ostatniego etapu wyzwania odbędzie się 3 listopada w San Francisco.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także