Łatwiejsze nadawanie koloru w nowym Sweet Home 3D

Łatwiejsze nadawanie koloru w nowym Sweet Home 3D

Kuba Pawlak
22.03.2013 12:19

Dzisiaj ukazała się kolejna wersja świetnej i darmowej aplikacji przeznaczonej do planowania i aranżacji wnętrz — Sweet Home 3D. W wersji 4.0 wprowadzono szereg poprawek, w tym zaktualizowano tłumaczenia.

Sweet Home 3D, w odróżnieniu od innych darmowych programów tego typu, umożliwia aranżację nie jednego, ale wielu pomieszczeń naraz (np. całego mieszkania lub kondygnacji domu), a także pozwala bardzo dokładnie zdefiniować wymiary i umiejscowienie poszczególnych obiektów. Aplikacja pozwala na dowolne naniesienie ścian, okien, drzwi, schodów, daje także możliwość planowania ścianek działowych. Przydatną funkcją jest możliwość wczytania pliku graficznego (np. ze skanem projektu mieszkania) w celu jego dokładnego obrysowania w programie. Na zdefiniowaną powierzchnię możemy nanosić różnego rodzaju elementy wyposażenia z czytelnej bazy zawartej w programie, podzielonej na kategorie. Standardowa baza jest dość ograniczona, można jednak pobrać dużo dodatkowych elementów wyposażenia ze strony domowej programu.

Obraz

Spośród zmian, które pojawiły się w wersji 4.0 warto wymienić dodanie opcji edycji materiałów (koloru lub tekstury) mebla bezpośrednio z poziomu okna modyfikacji obiektu, udoskonalenie kontrolki wyboru koloru oraz wyeliminowanie błędu związanego z nieprawidłowym zapisywaniem tworzonych projektów. Ponadto autorzy zadbali o aktualizację wbudowanej w instalator biblioteki JRE do wersji 6u43. Zmiany pojawiły się również w wersji online programu. Aplikacja uruchamiana z przeglądarki funkcjonuje już prawidłowo na systemach OS X z zainstalowanym środowiskiem Java 7. Szczegółową listę zmian znaleźć można w stronie projektu.

Najnowsza wersja Sweet Home 3D 4.0 dostępna jest dla systemów Windows, Linux i Mac OS X. Program można pobrać w dziale PROGRAMY → Dom → Aranżacja wnętrz i ogrodów. Aplikacja wymaga zainstalowanego w systemie środowiska uruchomieniowego Java Runtime Environment (JRE), które można znaleźć w dziale PROGRAMY → Dodatki → Biblioteki i inne dodatki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)