2 razy więcej czytania od Legimi

Strona główna Aktualności

O autorze

Legimi, pierwszy polski serwis udostępniający ebooki i audiobooki w modelu abonamentowym, kontynuuje dynamiczny rozwój i wprowadza szereg nowości, dodatkowo uatrakcyjniających ofertę. Ponad dwukrotne zwiększenie katalogu tytułów dostępnych na Kindle, wsparcie dla nowych modeli e-czytników dostępnych od 1 zł oraz podwojenie limitów w najtańszych pakietach to tylko niektóre z nich. Niebawem katalog subskrypcyjny liczyć będzie ok. 150 000 tytułów.

Od wczoraj abonenci pakietów bez limitu posiadający czytniki Kindle, mają na nich dostęp do ponad 20 000 ebooków. Wśród wydawców, których tytuły dołączone zostały do subskrypcji, są m.in. W.A.B., Wielka Litera i Czwarta Strona. Użytkownicy mają nielimitowany dostęp do wszystkich tytułów w katalogu subskrypcyjnym na smartfonie, tablecie i komputerze oraz możliwość pobrania 10 ebooków miesięcznie na Kindle. Z uwagi na ograniczenia tych czytników, do obsługi subskrypcji konieczna jest instalacja desktopowej aplikacji. Do niedawna dostępna tylko na komputery z Windows, od kilku tygodni ma również wersję na Mac OS, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z abonamentu Legimi przez posiadaczy Kindle, zarządzających swoją wirtualną biblioteką za pomocą komputerów Apple.

Jednym z kluczowych wyróżników Legimi jest także udostępnianie wybranych czytników w ofercie od 1 zł z abonamentem na ebooki i audiobooki. W październiku dodano modele, mające niedawno swoje premiery rynkowe – inkBook Prime HD, PocketBook Aqua 2, PocketBook Touch Lux 4 oraz inkPad 3. Ten ostatni jest obecnie pierwszym ośmiocalowym czytnikiem w ofercie.

Już niebawem abonenci Legimi będą mieli do swojej dyspozycji blisko 150 000 tytułów w j. polskim, niemieckim i angielskim. Co istotne mimo powiększenia tak znaczącego katalogu nie zmieni się cena – najtańsze abonamenty bez limitu dostępne będą w ofercie operatorów komórkowych (Play, T-Mobile) za niespełna 20 zł, natomiast na Legimi.pl od niewiele ponad 30 zł. Legimi wciąż jako jedyny serwis w Polsce oferuje wszystkie tytuły w abonamencie w wersji zarówno tekstowej, jak i dźwiękowej. Synchrobooki umożliwiając swobodne przełączanie się z trybu czytania na słuchanie i odwrotnie. Kilka tysięcy tytułów to audiobooki w wersji z lektorem, a pozostałe tytuły są czytane przez syntezator mowy.

Po 6 latach kompletowania katalogu, współpracujemy z prawie wszystkimi polskimi wydawcami beletrystyki, oferując 25 tys. książek. Chcąc uczynić naszą ofertę jeszcze atrakcyjniejszą, wzbogacamy ją z myślą o posiadaczach najpopularniejszych w Polsce czytników, czyli Kindle, oraz osobach chcących swobodnie sięgać po zagraniczne tytuły w oryginale i podnosić swoje kompetencje językowe
–mówi Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Serwis w ramach rozwijania rozwoju za granicą sfinalizował przejęcie niemieckiego Readfy, oferującego bezpłatny dostęp do ebooków w zamian za możliwość emitowania reklam w czasie czytania. W dłuższej perspektywie podobny model być może trafi również na polski rynek.

© dobreprogramy
s