Google One – wszystko co musisz wiedzieć o nowym, tańszym dysku w chmurze

Google One – wszystko co musisz wiedzieć o nowym, tańszym dysku w chmurze

Google One – wszystko co musisz wiedzieć o nowym, tańszym dysku w chmurze
15.05.2018 10:30, aktualizacja: 15.05.2018 10:43

Dysk Google dostanie nowy interfejs, a w drodze jest też lepszy cennik i nowa nazwa. Za 2 TB przestrzeni zapłacimy tylko 10 dolarów miesięcznie.

Google One zastąpi wszystkie prywatne opcje przechowywania danych w chmurze Google, czyli niepowiązane z G-Suite dla firm. Dysk Google jako taki wciąż będzie dostępny i aktualni subskrybenci nie stracą swoich plików. Zmieni się jednak cennik, a zarządzanie przestrzenią będzie nieco czytelniejsze dla klientów. Przestrzeń dla różnych usług będzie znana pod wspólną nazwą Google One.

Cennik Dysku Google, podzielonego między różne usługi (pocztę, zdjęcia, dokumenty i pliki) przewiduje 15 GB za darmo. Płatne plany wahają się między 100 GB za 8,99 zł miesięcznie i 30 TB za 1399,99 zł miesięcznie. Nowy cennik jest bardziej atrakcyjny, także od Dropboxa.

  • za 100 GB przyjdzie nam płacić miesięcznie 1,99 dolara, czyli wciąż aktualna jest cena 8,99 po przeliczeniu na złotówki
  • zamiast wariantu 1 TB dostaniemy 200 GB w cenie 2,99 dolara (zapewne 10,99 zł)
  • za 2 TB zapłacimy 9,99 dolara (46,99 zł) – tyle kosztuje 1 TB na Dysku Google, mniej niż kosztuje 1 TB na Dropboxie

Migracja przebiegnie automatycznie. Użytkownicy płacący obecnie za 1 TB zostaną przeniesieni na plan 2 TB w tej samej cenie. Prawdopodobnie z cennika znikła możliwość zapłacenia z góry za rok, przy której można było zaoszczędzić 17%. Wciąż będzie dostępna darmowa opcja 15 GB.

Ponadto Google One będzie można współdzielić z rodziną. Z jednego dysku będzie mogło korzystać do 5 osób i każdy będzie miał swój prywatny folder, choć będą zliczane do jednej puli dostępnego miejsca.

Google One jest powoli wprowadzany w Stanach Zjednoczonych. Do Polski dotrze dopiero pod koniec roku. Z korzyści warto wymienić także szybki dostęp do obsługi klienta (projektowany zapewne z myślą o Asystencie Google). niektórzy informują także o zasileniu konta w Google Play i specjalnych zniżkach, które z czasem otrzymają subskrybenci Google One.

Jeśli chcecie uzyskać informacje o dostępności Google One mailem, możecie podać swój adres e-mail na stronie usługi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)