Lenovo na IFA: Gwiezdne Wojny w VR, głośnik z Alexą i laptop z Cortaną

Lenovo na IFA: Gwiezdne Wojny w VR, głośnik z Alexą i laptop z Cortaną

Lenovo na IFA: Gwiezdne Wojny w VR, głośnik z Alexą i laptop z Cortaną
01.09.2017 13:24

Na tegorocznych targach IFA w Berlinie, Lenovo wprowadził wiele nowości do swojej oferty urządzeń. Firma wyraźnie postawiła na rozwój rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, a także zaprezentowała nowe laptopy z funkcjami biometrycznego uwierzytelnienia i własną wizję połączenia tabletu i inteligentnego głośnika.

Charakterystyczną cechą ma być przystępna cena, która zapewnić ma większemu gronu odbiorców, urządzenia oferujące przełomowe technologie. Zestaw Mirage AR, gogle Explorer Mixed Reality, smartfon moto x, tablet Tab 4 Home Assistant oraz konwertowalny laptop Yoga 920 wraz z modelami z edycji specjalnej to urządzenia cyfrowe o bardziej osobistym charakterze. Dodatkowo nowa oferta to konwertowalny laptop Yoga 720, MiiX 520 z Windows 10 i odłączaną klawiaturą i monitor ThinkVision P27u.

Zanim przejdziemy to samym urządzeń, przyjrzymy się premierze Star Wars: Jedi Challenges. To nowy produkt rozszerzonej rzeczywistości stworzony na motywach Gwiezdnych Wojen. Zestaw Jedi Challenges obejmuje działające ze smartfonem gogle Lenovo Mirage AR, kontroler miecza świetlnego (Lightsaber Controller) oraz lokalizator (Tracking Beacon).

Gogle Lenovo Mirage AR pozwalają zanurzyć się w świecie gry na wiele godzin. Goglom towarzyszy lokalizator (Tracking Beacon) umieszczany na podłodze. Stanowi on stabilny punkt odniesienia dla czujników w goglach monitorujących położenie użytkownika w czasie gry. Gogle współpracują z kontrolerem miecza świetlnego Lightsaber Controller.

Lenovo Home Assistant Pack zamienia tablet w inteligentny głośnik, w którym do komunikacji wykorzystywany jest nasz głos oraz dotykowe wyświetlacz tabletu. Alexa rozwija funkcjonalność także innych urządzeń — Lenovo jako pierwszy producent wprowadza tę usługę na tabletach.

Obraz

Dzięki zestawowi Home Assistant Pack działającemu z Alexa, tablet Tab 4 stał się jeszcze bardziej wszechstronny. Za pomocą komend głosowych można sprawdzić wiadomości, pogodę lub kalendarz i wyświetlić je na ekranie Tab 4, a także robić zakupy przez Internet, słuchać muzyki czy sterować urządzeniami Smart Home w swoim domu. Szukane informacje można odczytać na 10 lub 8-calowym ekranie tabletu. Wystarczy zapytać – w skład pakietu Home Assistant Pack wchodzi aplikacja Home Assistant, donośny głośnik 3W oraz dwa mikrofony z funkcją wykrywania głosu z dużej odległości.

Dzięki tym dodatkom można głosowo nie tylko wyszukać informacje, ale też usłyszeć odpowiedzi z odległości trzech metrów, z dowolnego kierunku. Po połączeniu tabletu Tab 4 z zestawem Home Assistant Pack ekran przełącza się na interfejs Home Assistant i jest gotowy do działania. Ten lekki tablet, ważący zaledwie 320 g, można zabrać ze sobą wszędzie, a dzięki opcjonalnym pakietom Kid’s Pack i Productivity Pack, można korzystać z urządzenia na wiele rożnych sposobów. Oprócz funkcji inteligentnego asystenta, z pakietem Kid’s Pack Tab 4 sprawdzi się jako tablet dla dzieci, a z pakietem Productivity Pack jako urządzenie 2w1 idealne do pracy. Specyfikacja również wypada przyzwoicie dobrze.

Konwertowalny laptop Yoga 720 stawia na biometryczne uwierzytelnienie i obsługę cyfrowego pióra. Yoga 920 posiada opcjonalne pióro cyfrowe Lenovo Active Pen 2 z funkcją Windows Ink. Rozpoznaje ono 4096 poziomów czułości podczas rysowania i robienia notatek bez opóźnień. Niestety z dopracowanego rozpoznawania głosu nie będziemy mogli skorzystać – Cortana nie jest dostępna w Polsce i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić.

Lenovo Yoga 920: No More of the Same

Lenovo zachwala również inteligencję laptopa Yoga 720, mówiąc o możliwościach Cortany i ponownie musimy dodać, że niestety niedostępnej u nas. Laptop łączy w sobie moc obliczeniową 4-rdzeniowego procesora Intel i7 8. generacji, system operacyjny Windows 10 oraz wysokiej jakości obraz dostarczany na niemal bezramkowym ekranie dotykowym 4K IPS o przekątnej 13,9 cala.

Zastosowane zawiasy pozwalają obrócić ekran o 360 stopni. Dzięki temu rozwiązaniu możemy ustawić urządzenie w czterech różnych pozycjach. Yoga 920 waży zaledwie 1,37 kg. Laptop jest dostępny w edycji limitowanej ze szklaną obudową Gorilla Glass w trzech różnych wzorach: Yoga 920 Vibes z motywem „wizualnej wibracji”, Star Wars Special Edition Yoga 920 Rebel Alliance, a także Star Wars Special Edition Yoga 920 Galactic Empire. Pełną specyfikację znajdziecie na stronie Lenovo.

Lenovo zapowiedziało także 12-calowy laptop Yoga 720 – swój najbardziej mobilny i kompaktowy model, mający niecałe 16 mm grubości i ważący zaledwie 1,14 kg. Urządzenie jest wyposażone w opcjonalne pióro Active Pen i czytnik linii papilarnych. Natomiast Miix 520 z systemem Windows 10 i odłączaną klawiaturą umożliwia intuicyjne tworzenie cyfrowej zawartości oraz korzystanie z rozrywki przy użyciu takich funkcji, jak pióro cyfrowe Lenovo czy opcjonalna kamera WorldView do obrazów trójwymiarowych.

Miix 520 Product Tour

Osoby chcące wyświetlać zawartość laptopa na większym ekranie, mogą zrobić to używając nowego monitora ThinkVision P27u. Charakteryzuje się on niemal bezramkowym ekranem o rozdzielczości 4K, odwzorowaniem kolorów z profesjonalną dokładnością i krótkim czasem reakcji. Monitor został wyposażony w złącza USB Typu-C i wielofunkcyjną podstawkę umożliwiającą zamocowanie opcjonalnego soundbara.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)