Lenovo: pokaz możliwości sprzętu z serii Legion

Lenovo: pokaz możliwości sprzętu z serii Legion

Lenovo: pokaz możliwości sprzętu z serii Legion
Jan Mentel
21.09.2017 15:31, aktualizacja: 21.09.2017 17:49

Na konferencji Lenovo zaprezentowało polskiej publice nowości, które oferuje stosunkowo świeża submarka Legion. Pokazano m.in. gamingowe komputery stacjonarne, laptopy, oraz inne urządzenia peryferyjne. Oprócz prognoz dotyczących wzrostu zainteresowania tematyką e-sportu, sporo uwagi poświęcono wirtualnej rzeczywistości oraz jej przyszłości. Przy okazji poznaliśmy też skład drużyny, która reprezentować będzie Legionistów w zmaganiach w Counter-Strike'a.

Obraz

Laptopy

Na szczycie listy laptopów znalazł się model Y920. Sądząc po specyfikacji technicznej jest to sprzęt dla najbardziej wymagających. Jako jedyny przedstawiciel Legionu został wyposażony w ekran o przekątnej 17,3 cali. Konstrukcja napędzana jest procesorem Intel i7, który współgra z kartą graficzną Nvidia GeForce GTX 1070. Zestaw uzupełnia do 16 GB pamięci DDR4 RAM oraz dwa dyski: HDD do 1 TB i SSD do 512 GB. Dla mniej zamożnych przygotowano dwa pozostałe modele, które uzupełniają serię. Są to kolejno Y720 oraz Y520 z ekranami o przekątnej 15,6 cali - informacje o ich specyfikacji technicznej publikowaliśmy w czerwcu.

Obraz

Komputery stacjonarne

Analogiczna sytuacja występuje w przypadku komputerów stacjonarnych. Topowym modelem jest Y920 Tower z procesorem Intel i7-7700K o częstotliwości taktowania do 4,2GHz. Producent umożliwia podkręcenie go do 4,5 GHz lub przetaktowania do 4,9 GHz. Do zestawu dołączono kartę graficzną GeForce GTX serii 10, a całość chłodzona jest cieczą. Gamingowego charakteru ma dodawać także podświetlenie RBG, które oferuje 16 milionów różnych opcji kolorystycznych. Pozostałe pozycje, które wchodzą w skład rodziny, to Y720 oraz Y520. Ten pierwszy jest również dostępny w wersji Cube. Producent zapewnia, że dzięki rozmiarom obudowy oraz przymocowanej rączce, doskonale nadaje się do przenoszenia.

Gadżety

Dla graczy. którzy cenią sobie mobilność, przygotowano moduł gamepad. Oczywiście zestaw jest kompatybilny wyłącznie ze smartfonami Moto. Oprócz wygody, którą gwarantują przyciski fizyczne, w obudowie umieszczono także akumulator o pojemności 1035 mAh oraz głośnik. Z kolei odpowiedzią na tempo, w jakim rośnie rynek VR/AR, mają być gogle Mixed Reality. Zestaw współdziała z platformą Mixed Reality, która wraz z nadejściem Fall Creators Update pojawi się w Windows 10.

Obraz

Na sam koniec zaprezentowano rezultat współpracy Lenovo z Disneyem, czyli grę Star Wars: Jedi Challenges. Gogle Lenovo Mirage AR umożliwiają walkę na miecze świetlne. W tym przypadku miecz jest też kontrolerem, który służy jako wskaźnik systemu. Uzupełnieniem zestawu jest beacon, żeby zagrać, potrzebny będzie również dość mocny smartfon. Przy okazji pokazu Lenovo zapowiedziało premiery kolejnych pozycji takich jak Spiderman czy Ironman.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)