Lenovo Tab 4 – tablety z Androidem stworzone dla dzieci i do biura

Lenovo Tab 4 – tablety z Androidem stworzone dla dzieci i do biura

Lenovo Tab 4 – tablety z Androidem stworzone dla dzieci i do biura
01.03.2017 14:24, aktualizacja: 02.03.2017 09:19

Tablety z Androidem jeszcze nie wyginęły, czego dowodem są nowe modele Lenovo zaprezentowane na MWC. Producent zdecydował się na wprowadzenie aż czterech nowych tabletów, które mają wyróżniać się m.in. dodatkowymi zestawami. Będzie można łatwo przystosować tablet dla dzieci lub do pracy biurowej.

Nowe tablet należą do serii Tab 4 i różnią się przede wszystkim przekątną ekranu, a dodatkowo dostępne są w wersji podstawowej oraz Plus. Wybierać możemy pomiędzy wyświetlaczem 8-calowym (Lenovo Tab 4 8 i Tab 4 8 Plus), a ekranem o przekątnej 10 cali (Lenovo Tab 4 10 i Tab 4 10 Plus). Klienci poszukujący wyższej wydajności powinni sięgnąć po edycje Plus, dla reszty odbiorców wystarczy standardowa edycja.

Obraz

Lenovo Tab 4 8 i Tab 4 10 oferują wyświetlacz 1200×800 pikseli, procesor Snapdragon 425, 2 GB RAM, 16 GB na dane, a także dwa kamery – 5 MP tył i 2 MP przód. Zaletą mają być podwójne głośniki i technologia Dolby Atmos. Dla bardziej wymagających przygotowana wzmocnione wersje Plus. Zapewniają one ekran IPS o rozdzielczości 1920×1200 pikseli, Snapdragona 625 i zależnie od konfiguracji, 3 GB RAM i 16 GB lub 4 GB RAM i 64 GB na pliki. Dostaniemy także czytnik linii papilarnych, do 12 godzin pracy i USB Type-C.

Dzięki opcjonalnym pakietom, możemy poszerzyć przeznaczenie tabletów. Dla dzieci został przygotowany Kid’s Pack. Składa się on z gumowej odsłony obudowy, która ma chronić przed ewentualnymi upadkami. Dodano także kilka odpornych na zdrapania naklejek. Rodziców powinno zainteresować konto Lenovo Kid’s, które oferuje przeglądarkę internetową z dostępem do wyłącznie bezpiecznych stron, narzędzia do zarządzania czasem oraz inne odpowiednio dobrane materiały.

Obraz

Drugi zestaw, czyli Productivity Pack z klawiaturą Bluetooth zmienia tablety w urządzenia 2w1 nastawione dla pracy biurowej. Wadą tutaj może wydawać się Android, ale jeśli macie zamiar korzystać z pakietu biurowego, tworzyć proste treści i odpisywać na e-maile, to właśnie Android będzie lepszym wyborem niż Windows 10. Zwiększyć komfort korzystania z systemu ma umieszczony na dole pasek narzędzi do wygodnego przełączania aplikacji, a także obsługa wielu okien jednocześnie.

Nowe tablety mają pojawić się w sprzedaży na przełomie maja i czerwca. Na rynkach europejskich modele Tab 4 8 i Tab 4 10 będą dostępne w cenie 169 i 179 euro. Za wersje Plus zapłacimy: 259 euro za 8 cali i 299 euro za 10-calowy ekran.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)