Lenovo Yoga Book – w końcu hybryda wnosząca powiew świeżości #IFA2016

Lenovo Yoga Book – w końcu hybryda wnosząca powiew świeżości #IFA2016

Lenovo Yoga Book – w końcu hybryda wnosząca powiew świeżości #IFA2016
01.09.2016 15:22

Nie mieliśmy w ostatnim czasie wiele do czynienia z jakimikolwiek innowacjami w kategorii urządzeń hybrydowych, czy tabletów. Być może zmieni się to w październiku, kiedy najpewniej kolejny wariant iPada Pro zaprezentuje Apple. Ciekawą propozycję zaprezentowało jednak już teraz Lenovo – urządzenie która łączy tablet z… tabletem.

350187890132871105

Mowa o Lenovo Yoga Book. Z pozoru urządzenie wygląda jak zwyczajny laptop, uwagę mogąe zwracać nowatorskie (i świetnie prezentujące się) trzymodułowe zawiasy o zakresie 360 stopni. Zaskoczeniem może być jednak widok po otwarciu Yoga Book – zamiast klawiatury zobaczymy bowiem płaską powierzchnię zaprojektowaną w partnerstwie z Wacomem.

Lenovo całkowicie zrezygnowało bowiem z fizycznej klawiatury i zastąpiło ją panelem dotykowym, który co prawda może wyświetlać przyciski w standardowym układzie pozbawionym klawiatury numerycznej, ale nie musi, gdyż po panelu można pisać za pomocą rysika. W tej kwestii Lenovo także postanowiło na pewne nowatorstwo.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Otóż rysik będzie miał wymienny „wkład” – ten pozwalający na rysowanie na panelu dotykowym zastąpić będzie mógł wkład długopisowy. Dzięki temu pisać będzie można także na kartkach położonych na panelu dotykowym Yoga Booka, zaś to, co zostanie spisane na zwykłej karetce, zostanie automatycznie scyfryzowane.

Główny wyświetlacz posiada przekątną 10,1 cala o rozdzielczości 1920 × 1200 pikseli. W urządzeniu znajdzie się czterordzeniowy procesor Intel Atom x5-Z8550 taktowany z częstotliwością do 2,5 GHz w Turbo Boost, 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej, którą rozszerzyć można o maksymalnie 128 GB za pomocą karty microSD. Pojemność baterii to 8500 mAh. Wspomniane zawiasy nie umożliwiają rozłączenia obu modułów.

350187890133264321

Urządzenie będzie dostępne w dwóch wariantach różniących się systemem operacyjnym. Yoga Book będzie dostępny także w wariancie z Androidem, choć biorąc pod uwagę możliwości Windows Ink, trudno taki wybór uzasadnić. Yoga Book będzie w USA sprzedawany za równowartość ok. 2000 zł. Trzeba jednak przyznać, że jest pierwszym od dłuższego czasu tabletem, który rzeczywiście wywołuje efekt wow.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)