Lepsze modele budynków na Google Maps

Lepsze modele budynków na Google Maps

21.03.2012 15:28

Na blogu Google Maps i Google Earth pojawiła się informacja o kolejnym udoskonaleniu Map firmy Google. Zespół pracujący nad Mapami stara się, aby aplikacja była jak najbardziej przydatna w nieznanym terenie. Jakiś czas temu wprowadzone zostały w tym celu proste, trójwymiarowe modele budynków, a teraz przyszedł czas na ich odświeżenie.

Aby ułatwić porównywanie obiektów z otaczającego nas świata z cyfrową mapą wprowadzone zostały dużo lepsze modele budynków. Na razie zaktualizowano ponad tysiąc obiektów, co nie jest imponującą liczbą w skali świata, ale idzie ku lepszemu. Oczywiście pierwsze na taśmę poszły te najbardziej popularne, jak Opera w Sidney czy Biały Dom. Modele dostępne są również w wersji korzystającej z WebGL Map.

Google najwyraźniej zmierza do połączenia Street View, modeli budynków i nawigacji w najbardziej zaawansowaną nawigację dla turystów na rynku i jest szansa, że uda mu się stworzenie takiego produktu. Zapewne tylko kwestią czasu jest stworzenie map, które będą dostatecznie dobrze przedstawiały wszystkie miasta świata, aby zapewnić komfortową nawigację.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)