LG Cloud — darmowy dysk w chmurze nie tylko dla posiadaczy telewizorów LG

LG Cloud — darmowy dysk w chmurze nie tylko dla posiadaczy telewizorów LG

14.05.2013 14:09, aktualizacja: 14.05.2013 14:45

Firma LG postanowiła wystartować w wyścigu wirtualnych dysków i w 40 krajach, w tym w Polsce, uruchomiła darmową usługę LG Cloud. Premiera chmury towarzyszy wprowadzeniu na rynek nowych telewizorów, ale nie jest przywiązana jedynie do urządzeń tego producenta.

Aplikację do obsługi LG Cloud można zainstalować na komputerze z systemem Windows (LG poleca XP lub 7) lub na smartfonie z Androidem (przynajmniej 2.2), można także korzystać z interfejsu przeglądarkowego i klienta na telewizorze. Oprogramowanie umożliwia synchronizację wybranych folderów, można także skorzystać z opcji automatycznego wysyłania do chmury zdjęć zrobionych telefonem, które można potem oglądać posortowane także według miejsca, gdzie zostały zrobione. Każdy nowy użytkownik otrzyma za darmo 5 GB przestrzeni dyskowej. Rozmiar pliku nie jest ograniczony, ale pobierać można maksymalnie dwa pliki jednocześnie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

LG Cloud to nie tylko dysk. Usługa pozwala także na odtwarzanie multimediów (z napisami), przekodowywanie materiałów multimedialnych na potrzeby konkretnych urządzeń oraz strumieniowe przesyłanie do urządzeń obsługujących technologię N-Screen (lista obsługiwanych formatów plików obejmuje po kilkadziesiąt formatów wideo, dźwiękowych, zdjęć i dokumentów, ale możliwości odtwarzania mogą zależeć od możliwości urządzenia). Co więcej, można kontynuować oglądanie na innym urządzeniu, gdyż chmura zapamięta gdzie skończyliśmy. Jeśli zaś zdecydujemy się na prezentację zdjęć na telewizorze, możemy do pokazu dołączyć muzykę z chmury. Dysk LG nie nadaje się jednak do dłuższego przechowywania prywatnych dokumentów — jeśli właściciel nie zaloguje się przez 3 miesiące, jego pliki zostaną usunięte.

Aplikację dla smartfonów można znaleźć w Google Play, dla telewizorów na platformie LG Smart World, a dla Windows na stronie usługi. Po chwili użytkowania widać niestety drobne niedociągnięcia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)