LG G6 bez przyjaciół. Koncepcja modularnego smartfonu spaliła na panewce

LG G6 bez przyjaciół. Koncepcja modularnego smartfonu spaliła na panewce24.10.2016 19:37
LG G6 bez przyjaciół. Koncepcja modularnego smartfonu spaliła na panewce

Na rynku smartfonów panuje ostatnio stagnacja – najwięksi korzystają z tych samych procesorów Qualcomma wsadzonych w niemal identyczne obudowy i coraz trudniej powiedzieć, czym by się mieli od siebie różnić. Do niedawna wydawało się, że powiewem świeżości będą konstrukcje modułowe. Jednak kolejna firma wycofuje się z modułowych smartfonów, LG G6 ma być powrotem do prostszych brył.

Na początku września dowiedzieliśmy się, że Projekt Ara został oficjalnie zawieszony. Wyczekiwane modułowe smartfony Google nie pojawią się na rynku, przynajmniej w najbliższym czasie. Warto zwrócić uwagę, że Projekt Ara był wielokrotnie przekładany, często słyszeliśmy o wprowadzanych zmianach spowodowanych ograniczeniami. Jedyne co ostatnio pokazało Google to smartfony Pixel – świetne konstrukcje, ale nie mające z modułowością nic wspólnego.

350190269846808513

Pomysł stworzenia smartfonu, którego z wykorzystaniem modułów będziemy mogli rozbudować o dodatkowe możliwości, podchwycili inni producenci. Lenovo pokazało urządzenia Moto Z i Moto Z Force, a LG stworzyło G5. Tegoroczny topowy model LG miał wyróżniać się właśnie modułami, przez Koreańczyków nazwanymi Friends. Pomysł interesujący, ale jego wykonanie było dalekie od oczekiwań.

LG G5 wpadł w nasze ręce i okazał się być bardzo udaną konstrukcją. Otrzymaliśmy bowiem dobrą jakość wykonania, świetny wyświetlacz czy wysoką wydajność. Niestety, moduły można było określić tylko ciekawostką. Były one przede wszystkim stanowczo za drogie, a dodatkowo nie rozbudowywały G5 o naprawdę interesującą funkcjonalność. Prawdopodobnie to wpłynęło na niską, niezadowalającą producenta sprzedaż.

Według najnowszego raportu, LG G6 nie będzie miał już przyjaciół. Nie dostaniemy kolejnej modułowej konstrukcji, smartfon będzie bliższy prostszym bryłom. G5 musiał sprzedawać się dość kiepsko, bowiem LG nie tylko porzuciło moduły Friends, ale także podjęło decyzję o zwolnieniu części osób odpowiedzialnych za tegoroczny topowy smartfon.

Niepotwierdzone informacje mówią, że LG G6 pojawi się wiosną 2017 roku. Ma on przynieść nowości do tej pory niespotykane w smartfonach tego producenta. Trudno określić co dokładnie kryje się pod tymi słowami, możliwe, że będą funkcje, które spotkamy już u konkurencji. Mimo wszystko, z niecierpliwością czekamy na G6, LG udowodniło, że potrafi robić świetne smartfony.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)