LG G6: nie wielkie liczby w testach, ale niezawodność. Brawo za podejście!

Strona głównaLG G6: nie wielkie liczby w testach, ale niezawodność. Brawo za podejście!
14.02.2017 12:44
LG G6: nie wielkie liczby w testach, ale niezawodność. Brawo za podejście!

Premiery tegorocznych topowych smartfonów coraz bliżej. Samsung po ostatnich wpadkach obiecuje nam, że Galaxy S8 ma być najdoskonalszym w historii. Drugi duży koreański producent nie chce się powtarzać. Swoją wyjątkowość deklaruje bardzo interesująco – G6 ma być najbardziej niezawodnym smartfonem jaki wyszedł z fabryk LG.

Zapowiedź nowego smartfonu LG trafiła do serwisu Android Central. Południowokoreański producent przekazuje w niej jedną z głównych cech nadchodzącego modelu G6 – Niezawodność. Sprawdź, sprawdź, sprawdź. To obietnica wysokiej niezawodności ich produktu, który ma zostać poddany wielu testom, zarówno sprawdzającym jakość wykonania i użytych materiałów, jak i jakość oprogramowania.

Obiecujemy, że dokładnie sprawdzimy! ;)
Obiecujemy, że dokładnie sprawdzimy! ;)

Warto zwrócić uwagę, że powyższe słowa LG pojawiły się po wpadkach wielu producentów – w 2016 roku stanowczo zbyt często słyszeliśmy, że dany smartfon, który pojawił się w sprzedaży, to produkt niedopracowany. Najgłośniejsza afera była związana z Samsungiem Galaxy Note 7, ale produkty LG także nie były idealne. W modelach G4, G5, V10 i V20 mieliśmy epidemię bootloop, czyli zapętlonego procesu uruchamiania się systemu. Podczas naszego testu modelu G5 mieliśmy zaś swoje zastrzeżenia do jakości spasowania elementów. Tak, flagowiec Koreańczyków nie zachwycał jakością wykonania, co jest wręcz niedopuszczalne w tej klasie sprzętu.

Wiadomość LG dotycząca G6 nie daje żadnych szczegółów. Nakierowuje nas jednak na główne założenia towarzyszące tworzeniu nowego smartfonu. Pokrywają się one z udostępnionym wcześniej filmikiem, w którym ludzie pytani o idealny smartfon, wspominają, że chcieliby bardziej niezawodnego urządzenia i mają już dość płacenia za naprawę pękniętych wyświetlaczy. Czyżby G6 miał otrzymać ekran cechujący się większą wytrzymałością na upadki? Mamy nadzieję, że tak.

Jak już się dowiedzieliśmy, za G6 nie będzie przemawiała topowa wydajność. We wnętrzu nie znajdzie się najnowszy Snapdragon 835, zamiast tego procesora zostanie zastosowany starszy Snapdragon 821, którego możemy już spotkać w innych smartfonach. W związku z tym to właśnie wysoką wytrzymałość i jakość będzie chciało wykorzystać LG w kampanii reklamowej. Ponadto z przecieków wiemy, że G6 zaoferuje ekran Quad HD, ulepszony przetwornik dźwięku, podwójną kamerę główną i wodoodporność.

Słowa LG będziemy mogli sprawdzić już niebawem, bowiem premiera G6 ma odbyć się 26 lutego. Nam podejście bardzo się podoba – zamiast gonić za cyferkami w testach wydajności, które nie zawsze odzwierciedlają faktyczne poczucie szybkości działania, LG chce stworzyć produkt dopracowany w każdym szczególe.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)