LG: największa w Europie fabryka baterii do elektrycznych aut pod Wrocławiem

Strona głównaLG: największa w Europie fabryka baterii do elektrycznych aut pod Wrocławiem
07.10.2016 16:27
LG: największa w Europie fabryka baterii do elektrycznych aut pod Wrocławiem

LG rozpoczęło właśnie budowę największej w Europie fabryki, w której produkowane będą akumulatory litowo-jonowe przeznaczone do napędzania samochodów elektrycznych. I pewnie pominęlibyśmy tę wiadomość, gdyby nie fakt, że kamienie węgielne wmurowano w Biskupicach Podgórnych. To właśnie w Polsce będzie się bowiem produkować ponad 100 tys. baterii rocznie.

Fot. mr.gov.pl
Fot. mr.gov.pl

Jak można przeczytać na stronach Ministerstwa Rozwoju, koreańska korporacja do 2018 roku planuje zainwestować w rozwój zlokalizowanej w Polsce fabryki 1,3 mld złotych. Tym samym w Biskupicach stanie jedna z czterech fabryk, które ogółem będą w stanie wyprodukować co najmniej 280 tys. baterii rocznie. Ung Beom Lee, szef LG Chem z wyjątkowym entuzjazmem podchodzi do inwestycji w Polsce:

Chcemy sprawić, by polska fabryka stała się mekką produkcji baterii do samochodów elektrycznych na cały świat.

Zakład będzie w produkcji w dużej mierze samowystarczalny – powstawać będą w nim całe komponenty przeznaczone do samochodów elektrycznych, dzięki którym pojazdy będą miały zasięg do 320 km. W inauguracji prac nad polską fabryką LG wzięli udział także przedstawiciele branży stricte motoryzacyjnej, między innymi Audi, BMW, Porsche czy Renault.

Fot. mr.gov.pl
Fot. mr.gov.pl

Oczywiście inwestycja pociągnie także za sobą utworzenie nowych miejsc pracy na różnych szczeblach. Ogółem w zlokalizowanej w Biskupicach Podgórnych ma zostać zatrudnionych 700 osób, zaś obecny przy wmurowaniu kamienia węgielnego wicepremier Morawiecki powiedział, że fabryka ta będzie szansą dla polskich inżynierów, by przekuwać swoją wiedzę w zaawansowane technologicznie produkty.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)