LG obiecuje smartfon z elastycznym OLED-em jeszcze w tym roku

LG obiecuje smartfon z elastycznym OLED-em jeszcze w tym roku

25.04.2013 15:06

Temat elastycznych wyświetlaczy powraca. Przy okazji prezentowania wyników finansowych firmy LG padła obietnica: jeszcze w tym roku na rynek trafią smartfony z elastycznymi ekranami OLED. Wiceprezes działu urządzeń mobilnych, Yoon Bu-hyun, poinformował, że jego dział blisko współpracuje z LG Display i z nowym produktem celują w trzeci kwartał tego roku.

Z pewnością nie nadszedł jeszcze czas elastycznych telefonów (głównym ograniczeniem jest nieszczęsna bateria, choć i w tym kierunku widać ruchy) — raczej możemy się spodziewać urządzenia owiniętego ekranem. Coś podobnego prezentował na ostatnich targach CES Samsung, koncepcji wykorzystania takiego ekranu zresztą nigdy nie brakowało. Z faktyczną produkcją jest już trudniej. Po doświadczeniach z obiecywanymi i opóźnianymi telewizorami OLED (LG tym razem wyznaczył termin premiery zakrzywionych telewizorów OLED na drugą połowę tego roku) do zimowej prezentacji też lepiej podchodzić z pewną rezerwą.

iPhone 6 Concept Exclusive: 3D render video

Warto tu wspomnieć, że w zeszłym miesiącu Apple złożył wniosek o patent na wzór iPhone'a w całości owiniętego ekranem. Projekt jest stary i na razie nie wiadomo, jaka będzie jego przyszłość. Jednak z tej okazji w Sieci znalazł się bardzo ciekawy model prezentujący, jak taki smartfon mógłby wyglądać — to właśnie on przedstawiony jest na filmie powyżej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)