LG prezentuje smart system do warzenia piwa – jest oparty na kapsułkach i ma aplikację mobilną

LG prezentuje smart system do warzenia piwa – jest oparty na kapsułkach i ma aplikację mobilną

LG prezentuje smart system do warzenia piwa – jest oparty na kapsułkach i ma aplikację mobilną
Piotr Urbaniak
11.12.2018 12:18, aktualizacja: 13.12.2018 11:34

Widzieliśmy już wiele inteligentnych urządzeń gospodarstwa domowego, od naszpikowanych elektroniką pralek, poprzez lodówki, a skończywszy na ekspresach do kawy. A jednak firmie LG i tak udało się zaskoczyć. Oto koreański producent zapowiedział smart system piwowarstwa domowego. Urządzenie zwie się HomeBrew, jest oparte na systemie kapsułkowym i ma aplikację mobilną, pozwalającą na bieżąco monitorować parametry warzenia.

Producent obiecuje, że procedura warzenia piwa przy użyciu HomeBrew ogranicza się do umieszczenia wewnątrz wybranej kapsułki i wciśnięcia pojedynczego przycisku. Jak twierdzi, każda kapsułka zawiera wszystkie niezbędne komponenty: słód, drożdże, olej chmielowy i aromat. HomeBrew automatyzuje natomiast niezbędne procesy, czuwając nad, odpowiednio: fermentacją, karbonatyzacją, starzeniem, serwowaniem i czyszczeniem. Tym sposobem można wyprodukować ponoć do pięciu litrów piwa rzemieślicznego w ciągu dwóch tygodni.

Źródło: Materiały prasowe LG
Źródło: Materiały prasowe LG

Jakby tego było mało, zdaniem LG piwo ze smart systemu jest lepszej jakości niż warzone klasycznymi domowymi metodami. To dlatego, że wbudowany w sprzęt mikroprocesor stale kontroluje temperatury i ciśnienia, dobierając optymalne wartości dla każdego gatunku, a system filtracji usuwa wszelkie zanieczyszczenia i osady. Przy czym użytkownicy będą mogli kontrolować charakterystykę pracy poprzez aplikację mobilną dla systemów z rodziny Android lub iOS.

Przechodząc do samych kapsułek, przewidziano ich pięć rodzajów. Są to: chmielowe amerykańskie IPA, złote amerykańskie Pale Ale, angielski Stout, Witbier w stylu belgijskim i czeski Pilzner.

Nie ujawniono, kiedy HomeBrew trafi do sklepów i ile będzie kosztować. Wiadomo natomiast, że firma z Seulu chce zabrać urządzenie do Los Angeles na targi CES 2019, odbywające się w dniach 8 - 11 stycznia, gdzie odwiedzający otrzymają możliwość jego sprawdzenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)