LG Q Stylus – nowy smartfon z rysikiem tańszą alternatywą Samsunga Note 8

LG Q Stylus – nowy smartfon z rysikiem tańszą alternatywą Samsunga Note 8
Oskar Ziomek

06.06.2018 11:57, aktual.: 06.06.2018 12:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LG zaprezentowało dziś nowy smartfon, model Q Stylus. To przedstawiciel dawno nieodświeżanej serii smartfonów LG, do obsługi których można używać rysika. W zależności od rynku, urządzenie dostępne będzie w różnych konfiguracjach, jednak w gruncie rzeczy model można uznać po prostu za większą wersję LG Q7 z rysikiem. Sądząc po specyfikacji, urządzenie może być stosunkowo ciekawą, ale przede wszystkim atrakcyjną cenowo alternatywą dla Samsunga Galaxy Note 8.

Spodziewać się należy wielu dostępnych konfiguracji zależnych od rynków. Z góry zakładane jest udostępnianie trzech różnych modeli, a nawet teoretycznie wspólne ich cechy (np. CPU) w specyfikacji wymieniane są w dwóch wersjach. I tak wspomniany procesor jest ośmiordzeniowy i ma osiągać taktowanie 1,5 lub 1,8 GHz, a wbudowane aparaty oferują różne rozdzielczości.

Obraz

Pewne jest natomiast, że każda wersja telefonu wyposażona będzie w wyświetlacz o przekątnej 6,2 cala o rozdzielczości 2160×1080, akumulator o pojemności 3300 mAh, łączność LTE, czytnik linii papilarnych, USB typu C oraz tytułowy i w tym przypadku kluczowy – rysik. Ten ma pomagać personalizować zdjęcia a także pozwalać na tworzenie odręcznych notatek nawet na wygaszonym ekranie urządzenia. Wszystko wskazuje na to, że rysik nie oferuje żadnego dodatkowego przycisku.

Zależnie od rynku, sprzęt dostępny będzie w trzech różnych wersjach: Q Stylus Alfa, Q Stylus oraz Q Stylus+. Różnić się one będą przede wszystkim zastosowanymi pamięciami, aparatami oraz dostępnymi kolorami obudowy. Reszta najważniejszych cech (poza wspomnianym taktowaniem procesora) pozostaje dla wszystkich modeli wspólna. Kluczowe różnice są następujące:

  • Pamięci:
  • Q Stylus Alfa: 3 GB pamięci operacyjnej, 32 GB na dane
  • Q Stylus: 3 GB pamięci operacyjnej, 32 GB na dane
  • Q Stylus+: 4 GB pamięci operacyjnej, 64 GB na dane

Aparaty:Q Stylus Alfa: główny 13 Mpix, przedni 5 MpixQ Stylus: główny 16 Mpix, przedni 8 lub 5 MpixQ Stylus+: główny 16 Mpix, przedni 8 lub 5 Mpix

Trudno nie odnieść więc wrażenia, iż LG chce proponować model Q Stylus jako tańszą alternatywę dla Samsunga Galaxy Note 8 – w końcu nie każdy, kto ceni rysik potrzebuje od razu ekranu typu AMOLED, topowej specyfikacji i głównego aparatu z dwoma obiektywami. Już teraz wiadomo natomiast, że w pierwszej kolejności nowe smartfony LG będą dostępne w Ameryce Północnej i Azji. Na inne kluczowe rynki trafią dopiero w trzecim kwartale 2018 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)