LG szykuje nowego G Pada. Przewidywana specyfikacja wygląda zachęcająco

Strona głównaLG szykuje nowego G Pada. Przewidywana specyfikacja wygląda zachęcająco
26.07.2015 15:40
LG szykuje nowego G Pada. Przewidywana specyfikacja wygląda zachęcająco
Redakcja
Redakcja

Najprawdopodobniej już w październiku firma LG zaprezentuje swój nowy tablet. Producent ten nie jest na tym rynku zbyt obecny, ma jednak w swoim portfolio kilka ciekawych urządzeń i najwyraźniej chce odrobić stratę do konkurencji. Nowy LG G Pad 2 może okazać się dla wielu użytkowników odpowiednim wyborem ze względu na wielkość ekranu, która jest dobrym kompromisem.

Tablet ma być następcą LG G Pada 8.3 zaprezentowanego w 2013 roku. Aktualne przecieki mówią o tym, że wielkość ekranu pozostanie bez zmian i nadal będzie wynosiła 8,3” – to dobry rozmiar, z którym nie mogą konkurować już nawet bardzo duże telefony, a zarazem na tyle mały, że tablet wciąż można uznać za urządzenie przenośne, a nie przeznaczone jedynie do wykorzystania domowego. Reszta specyfikacji pokazuje, że LG najprawdopodobniej nie chce tym urządzeniem walczyć z najwyższą półką cenową i będziemy mogli liczyć na nieco niższe ceny.

350139641544075201

Wbrew modzie na stosowanie absurdalnych rozdzielczości Quad HD w swoich telefonach, tutaj ma zostać wykorzystane Full HD, czyli 1920 × 1080 pikseli. To nieco mniej niż w starszym modelu (1920 × 1200 pikseli), ale nie powinno to stanowić żadnego problemu. Odpowiednią wydajność ma zapewnić zapewnić układ Qualcomm Snapdragon 805 – to cztery rdzenie Krait 450 wykonane w procesie technologicznym 28 nm o maksymalnym taktowaniu 2,7 GHz, które zostały już wykorzystane w m.in. Nexusie 6. Obecnie na rynku znajdziemy już procesory wydajniejsze, niemniej ten w połączeniu z układem graficznym Adreno 420, 3 GB pamięci RAM i wspomnianą już rozdzielczością FHD powinien poradzić sobie bez najmniejszych problemów.

Do dyspozycji użytkownika ma być 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia dzięki kartom microSD, a także dwie kamery: główna 8 MP i przednia 5 MP dopasowana do zdjęć selfie. Jak na razie nie wiadomo nic o ewentualnym wariancie 3G/LTE, niemalże pewnym jest natomiast, że całość będzie pracowała pod kontrolą Androida 5.1 Lollipop. Czy stworzenie tego typu tabletu jest dobrym pomysłem? Jako użytkownik poprzedniego G Pada 8.3 muszę przyznać, że LG potrafi stworzyć bardzo dobry i co ważne, świetnie wykonany sprzęt: starszy tablet ma po części metalową obudowę, jego konstrukcja jest bardzo stabilna, a smaczki takie jak dostępne wibracje czy wybudzanie ekranu dotykiem tylko zwiększają komfort korzystania z niego.

Sukces tego urządzenia zależy od detali technicznych, a także ceny, jaką zażyczy sobie producent. Istotne jest również wsparcie techniczne, które przy starszym modelu nie wygląda najlepiej. Firma co prawda udostępniła już oprogramowanie bazujące na Androidzie 5.0 Lollipop, niemniej tylko dla wariantów z Dalekiego Wschodu. Użytkownicy z Europy mogą z nich korzystać, lecz wiele osób wciąż czeka na oficjalną aktualizację. Jeżeli to się nie zmieni, walka na rynku tabletów może być dla LG stosunkowo trudna.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (8)