LG wysuwa się na prowadzenie w wyścigu o najwięcej aparatów. Ile jest ich tym razem?

Źródło: Depositphotos
Źródło: Depositphotos
Piotr Urbaniak

25.11.2018 21:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odpowiedź brzmi: 16. Tak, jak udało się ustalić holenderskiemu LetsGoDigital, przedsiębiorstwo z Seulu opatentowało właśnie konstrukcję smartfonu z 16 aparatami na tyle obudowy.

Koncepcja dotyczy nie tylko samej liczby sensorów, ale także sposobu ich rozmieszczenia. Jak dowiadujemy się z ilustracji, LG każdą soczewkę chce skierować pod nieco innym kątem. To oczywiście pozwoliłoby tworzyć kadry z różnych perspektyw i jeszcze szersze panoramy, a ponadto aparat umożliwiałby naturalną symulację delikatnego ruchu.

Obraz

Potwierdzają to zapisy dotyczące oprogramowania do edycji zdjęć.

W tym miejscu przedstawiono na przykład wizję doboru optymalnego dla każdej osoby profilu na zdjęciu grupowym. Mało tego, rejestrując scenę z różnych perspektyw, smartfon mógłby pozwolić na wybór najlepszego ujęcia, lub stworzyć jeden obraz z kilku ujęć.

Obraz

Co zrozumiałe, samo zgłoszenie patentu na telefon z 16 soczewkami nie jest równoznaczne z chęcią wypuszczenia urządzenia wyposażonego w dokładnie tyle sensorów, ale nawet ograniczywszy ich liczbę o połowę, Koreańczycy mają możliwość zachowania ogólnej koncepcji. A rozwiązanie z różnym kątem ułożenia soczewek jest czymś, czego jeszcze nie widzieliśmy na szerszą skalę, i na pewno wyróżniałoby konstrukcję LG na tle licznej konkurencji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)