LG zapomniało o konkurencji? Tylko trzy smartfony dostaną Androida 6.0

Strona głównaLG zapomniało o konkurencji? Tylko trzy smartfony dostaną Androida 6.0
05.10.2015 18:27
LG zapomniało o konkurencji? Tylko trzy smartfony dostaną Androida 6.0

Google już oficjalnie zaprezentowało najnowszą wersję Androida oznaczoną numerkiem 6.0. Nie mamy do czynienia z rewolucją, ale pojawiło się sporo znaczących nowości. Niestety, po raz kolejny aktualizację otrzymają nieliczne smartfony. Firma LG zdecydowała się na wydanie Androida Marshmallow tylko na trzy swoje smartfony.

Wydawanie aktualizacji Androida na znacznej większości smartfonów wygląda wręcz tragicznie. Na nowe wersje mogą liczyć głównie posiadacze topowych, drogich smartfonów, a także użytkownicy modeli z czystym Androidem. W przypadku innych urządzeń ze średniej półki, sytuacja wygląda już znacznie gorzej, nie mówiąc już o tanich modelach. Wystarczy spojrzeć na udziały poszczególnych wersji mobilnego systemu Google, aby zauważyć, że zawsze nowa wersja bardzo powoli zdobywa rynek, a starsze edycje jeszcze przez długi czas dobrze się trzymają.

350143609305327553

Nie mamy zbyt dobrych wiadomości dla osób, które zdecydowały się na zakup smartfonów LG. Według danych umieszczonych na stronie producenta, Androida 6.0 otrzymają tylko trzy modele, oczywiście topowe i drogie. Na liście widnieje LG G4, G3 oraz niedawno zaprezentowany V10. Koreański producent w swojej ofercie posiada jeszcze wiele innych smartfonów, ale obecne informacje wskazują, że ich użytkownicy mogą zapomnieć o nowej wersji Androida.

Liczymy, że już niebawem LG zaktualizuje listę smartfonów, które otrzymają Androida Marshmallow i pojawi się na niej więcej modeli. Warto dodać, że serwis gizmochina.com opublikował listę urządzeń, które otrzymają Androida 6.0, na niej widnieją jeszcze trzy smartfony LG – G2, G2 Pro i G Flex. Niestety nie są to oficjalne informacje.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)