LG zapowiada smartfony na MWC: nowy Stylus oraz wyspecjalizowana seria X

LG zapowiada smartfony na MWC: nowy Stylus oraz wyspecjalizowana seria X

LG zapowiada smartfony na MWC: nowy Stylus oraz wyspecjalizowana seria X
16.02.2016 16:16

Pozostał tydzień do rozpoczęcia tegorocznej edycji Mobile World Congress, jednak LG zdecydowało się na zaprezentowanie części swojej oferty w zakresie urządzeń mobilnych już dzisiaj. Oprócz znanej już z CES-a smartfonów z serii K, koreański producent przygotował w tym roku także kolejną edycją phabletu Stylus oraz składającą się z dwóch smartfonów serię X.

LG Stylus 2

Obraz

Podczas MWC po raz pierwszy będziemy mieli okazję zobaczyć drugą odsłonę phabletu od LG. W jej przypadku zrezygnowano z oznaczenia powiązanego z G5, tak jak to było w przypadku LG G4 Stylus. LG Stylus 2 będzie posiadał wyświetlacz o rozdzielczości 5,7 cala, co w przypadku urządzenia aspirującego do miana phabletu trudno uznać za szczególnie dużo.

W przypadku Stylusa, jak przystało na urządzenie o takiej nazwie, LG chwali się rysikiem, który ma być jednym z najbardziej zaawansowanych tego typu urządzeń dostępnych na rynku. Chodzi przede wszystkim na integrację z samym smartfonem: możliwe będzie między innymi dostosowywanie interfejsu do tego, czy użytkownik korzysta z rysika czy z palców.

Ponadto, gdy smartfon wykryje, że jest przenoszony, a kieszeń na rysik jest pusta, na ekranie smartfona zostanie także wyświetlone stosowne przypomnienie. Więcej informacji oraz szczegółowa specyfikacja, jest dostępna na stronie producenta.

LG X cam i LG X screen

Obraz

Smartfony z serii X są przejawem dość oryginalnej, jak na dzisiejsze standardy, koncepcji LG. Zamiast produkować urządzenia, które będą możliwie jak najbardziej uniwersalne, Koreańczycy zaprezentują na MWC dwa wyspecjalizowane smartfony, które będą stanowiły jedynie początek nowej serii. Jak mówi sama nazwa: będą to urządzenia dla ceniących wysokiej jakości kamery a także dla użytkowników zwracających uwagę na wyświetlacz.

W przypadku LG X cam użytkownik otrzymuje do dyspozycji dwie kamery na tylnej części obudowy o rozdzielczości 13 i 5 MP. Zamiast jednak oferowania panoramicznych kątów, będą one umożliwiały najprawdopodobniej możliwości znane z HTC One M8: na przykład autofocus z rozmyciem tła.

W przypadku LG X screen nie chodzi o szczególnie wyróżniającą się jakość wyświetlacza, ale o fakt zastosowania drugiego. Nad głównym ekranem o przekątnej 4,93 cala znajdzie się zatem kolejny, nieco węższy, o przekątnej 1,76 cala. Będzie on oferował możliwości znane z LG V10: na ciągle aktywnym ekranie wyświetlane będą zatem, w zależności od woli użytkownika, powiadomienia, data, itp. Więcej informacji można znaleźć na stronach LG.

Pomysły LG prezentują się dość oryginalnie, co szczególnie dotyczy urządzeń wyspecjalizowanych pod konkretne potrzeby, a nie aspirujące do miana najwyższej jakości w każdym możliwym aspekcie. Nieznane są jak dotąd ceny, różnić w zależności od regionu może się także specyfikacja techniczna. Na więcej informacji o nowych LG trzeba poczekać do MWC.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)