LibreOffice 3.4.5 i 3.5.0 Beta 3 wydane

Wojciech Cybulski

16.01.2012 19:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Document Foundation udostępnił dziś stabilną wersję pakietu biurowego LibreOffice w wersji 3.4.5. Zaawansowani użytkownicy mogą zapoznać się z testową kompilacją LibreOffice 3.5.0 Beta 3, która także została wydana w dniu dzisiejszym.

LibreOffice 3.4.5 nie zawiera zbyt wielu nowości. Twórcy skupili się na naprawieniu błędów znalezionych w wydaniu 3.4.4, które swoją premierę miało w listopadzie 2011 roku. Poza wprowadzaniem poprawek wysiłek programistów został skierowany na zwiększenie stabilności wchodzących w skład pakietu programów. Dzięki wprowadzonym zmianom LibreOffice powinien być odporny na zawieszanie się podczas działania w konkretnych scenariuszach. Wydanie kolejnej stabilnej wersji pakietu z gałęzi 3.4.x zaplanowano na koniec marca.

Dużo więcej nowości wprowadzi do LibreOffice wydanie 3.5, którego premiera ma odbyć się za około miesiąc. Pakiet wzbogaci się między innymi o lepszą obsługę nagłówka i stopki, udoskonalony moduł sprawdzania gramatyki, liczne poprawki w module drukowania i większą kompatybilność z programem Word. Nowości nie ominą także arkusza kalkulacyjnego, programu do tworzenia prezentacji i edytowania grafik. Pełny przegląd najważniejszych zmian można znaleźć na portalu Wiki Document Foundation. Udostępniona dziś kompilacja LibreOffice 3.5 Beta 3 jest ostatnią z serii Beta - posiada ona praktycznie wszystkie nowinki, które znajdą się w wydaniu stabilnym. LibreOffice 3.5 Beta 3 instaluje się równolegle do starszych wersji pakietu, przez co nie wpływa w żaden sposób na działanie już zainstalowanej w komputerze użytkownika wersji LibreOffice. Jeżeli chodzi o zmiany względem poprzedniej bety, deweloperom udało się wyeliminować szereg istotnych błędów, których długa lista jest dostępna w komunikacie o wydaniu.

Najnowsze stabilne wydanie LibreOffice 3.4.5 oraz znajdujące się w fazie testów LibreOffice 3.5.0 Beta 3 można pobrać z naszego vortalu. Dostępna jest wersja dla systemów Windows, Mac OS X i Linux. Należy pamiętać, że wersja testowa może działać niestabilnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)