WindowsInternet i komunikacjaPrzeglądarki stron WWWLight
Light ikona

Light48.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Light (kiedyś Light Firefox) to "odchudzona" edycja popularnej przeglądarki Firefox, która stworzona została m.in. z myślą o starszych komputerach. Jej twórcy postarali się, aby program posiadał identyczną funkcjonalność przy jednoczesnej redukcji wykorzystywanych zasobów systemowych oraz skróceniu czasu uruchamiania.

Przeglądarka podobnie jak jej protoplasta oferuje wszystkie niezbędne opcje i narzędzia, których zadaniem jest umożliwienie użytkownikowi wygodnego i sprawnego przeglądania zasobów Internetu. Znajdziemy wśród nich mechanizm kart, zintegrowany menedżer pobierania plików, zakładki, historię czy tryb prywatnego przeglądania stron internetowych. W Light Firefox nie znajdziemy za to narzędzi wspomagających pracę webdeweloperów, takich jak np. edytora stylów, profilera, debuggera, konsoli WWW itp., które domyślnie oferowane są w aplikacji od Mozilli. Twórcy zaimplementowali za to obsługę pluginów i motywów graficznych dla Firefoksa.

Light jest obecnie jedną z najszybszych i najwydajniejszych kompilacji Firefoksa jakie dostępne są na rynku. Dzięki usunięciu z przeglądarki narzędzi zbędnych dla typowego użytkownika uruchamia się ona błyskawicznie, a podczas swojego działania wykorzystuje znikome partie zasobów systemowych. Stanowi ona zatem bardzo dobre rozwiązanie dla fanów oprogramowania Mozilli, którzy chcieliby korzystać ze swojej ulubionej przeglądarki na starszych komputerach.

Uwaga!

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.829 ocen
Twoja ocena
Producentcstkingkey
Liczba pobrań81 125
Data aktualizacji10 paź 2016
Rozmiar pliku21.64 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Light ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (2)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (236)