Light Flow teraz z lepszą obsługą tabletów i wsparciem dla kolejnych 100 aplikacji

Strona głównaLight Flow teraz z lepszą obsługą tabletów i wsparciem dla kolejnych 100 aplikacji
25.06.2014 14:41
Light Flow teraz z lepszą obsługą tabletów i wsparciem dla kolejnych 100 aplikacji
Redakcja
Redakcja

Aplikacja Light Flow przeznaczona do sterowania powiadomieniami doczekała się w swojej wersji 3.20 poważnych zmian. Korzystać mogą z niej użytkownicy Androida, w szczególności spodobać powinna się natomiast osobom ze sprzętem wyposażonym w diodę powiadomień. Dzięki Light Flow możemy bowiem dopasować jej pracę do każdej aplikacji z osobna, podobnie jak i powiadomienia dźwiękowe i te realizowane za pomocą wibracji. Zmiany z nowej wersji zauważą przede wszystkim użytkownicy tabletów.

350109540651591617

Cały interfejs aplikacji został przeprojektowany, pozwalając na wygodną obsługę także z poziomu tabletów wyposażonych w znacznie większe ekrany i często używanych w pozycji horyzontalnej (poziomo). Użytkownicy smartfonów zmiany tej nie zobaczą. Nowe Light Flow pozwala także na obsługę znacznie większej ilości aplikacji – autorzy dodali aż 100 nowych, które są rozpoznawane i możliwe do skonfigurowania (wśród nich wymienia się bardzo popularnego Blue Mail). Miłą informacją dla osób chcących zautomatyzować pracę swojego urządzenia jest fakt, że teraz możemy wykorzystać możliwości tej aplikacji w programie Tasker, który służy do automatycznego wykonywania określonych zadań. Producent ponadto chwali się poprawkami błędów. Co zaś oferuje sama aplikacja i dlaczego warto się nią zainteresować?

Jak już wspomniano, Light Flow odpowiada za powiadomienia. Aplikacja skupia się na konfiguracji sprzętowej diody powiadomień, pozwalając na wybór zarówno koloru, tempa jak i długości migania. W przypadku niektórych modeli wymagany jest dostęp root, aby sterowanie diodą było w ogóle możliwe. Zarządzanie sposobem powiadomień prowadzone jest dla każdej aplikacji osobno. Light Flow pozwala także na przypisywanie innych reakcji do poszczególnych kontaktów. Dodatkowe możliwości to obsługa powiadomień systemowych, wyskakujących okien i automatycznego włączania ekranu. Aplikacja umożliwia również konfigurowanie powiadomień dźwiękowych i wibracji. Tutaj można skonfigurować dzwonek, „styl” wibracji, a także sposób powtarzania tych czynności. Co ważne, powiadomienia takie mogą działać nawet podczas trwającej rozmowy telefonicznej, oczywiście po włączeniu odpowiedniej opcji.

Light Flow udostępnia również dwa widgety na pulpity: jeden jest tak naprawdę debugerem przeznaczonym dla osób tworzących aplikacje do sprawdzania stanu powiadomień, drugi pozwala w zależności od konfiguracji np. na szybkie wyciszenie wszystkich powiadomień zapewnionych przez aplikację. W wersji Light aplikacja jest zupełnie darmowa, nie zawiera również żadnych reklam. Dostępna jest również rozszerzona wersja płatna, która automatycznie i bez konieczności konfiguracji wspiera więcej aplikacji. Light Flow znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)