Lightroom 3.5 i Camera Raw 6.5 z obsługą nowego sprzętu

Lightroom 3.5 i Camera Raw 6.5 z obsługą nowego sprzętu

29.09.2011 13:03

Adobe udostępnił nowe stabilne wydania swojego oprogramowania dla fotografów — cyfrowej ciemni Lightroom w wersji 3.5 i wtyczki do Photoshopa Camera Raw w wersji 6.5.

Przede wszystkim w obu programach pojawiła się obsługa plików RAW z najnowszych modeli aparatów firm Fujifilm, Leaf Aptus, Olympus, Nikon, Panasonic, Pentax, Phase One, Ricoh i Hasselblad, których większość pojawiła się już w wersji RC oprogramowania. Ponadto oba programy mają możliwość otwierania plików w formacie FFF zapisanych w programie Hasselblad Phocus (ale nie FlexColor). Dodano również profile dla obiektywów firm Canon, Hasselblad, Nikon, Pentax i Sony. Pełną listę dodanych modeli aparatów i profili obiektywów można znaleźć na blogu Adobe.

Poza obsługą nowego sprzętu w obu programach poprawiono wiele błędów. W Lightroom naprawiono błędy pojawiające się przy usuwaniu zdjęć z Facebooka, otwieraniu obrazów RECONYX, zapisywaniu metadanych do plików JPEG, oraz przy zapisywaniu metadanych o geolokalizacji przy eksporcie plików DNG. Z Camera Raw usunięto usterki pojawiające się przy pracy z metadanymi w plikach RAW z aparatów firmy Panasonic, danymi o geolokalizacji, oraz pojawianie się różowej tinty na zdjęciach wykonanych techniką wielokrotnej ekspozycji aparatami Nikon D7000 i Pentax K-5. Pełna lista poprawek również znajduje się na blogu firmy Adobe.

Adobe Photoshop Lightroom 3.5 dla Windows i Mac OS X można pobrać z naszego portalu. Program znajduje się w dziale Programy -> Grafika -> Katalogowanie i obróbka zdjęć. Camera Raw 6.5 dla Windows i Mac OS X można pobrać w dziale Programy -> Grafika -> Inne programy graficzne. Camera Raw 6.5 przeznaczony jest do pracy z Adobe Photoshop jedynie w wersji CS5.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)