Lightroom Downloader: łatwy eksport zdjęć z Creative Cloud

Lightroom Downloader: łatwy eksport zdjęć z Creative Cloud

Lightroom Downloader: łatwy eksport zdjęć z Creative Cloud
22.11.2017 10:55

Adobe zadbał o potrzeby fotografów, którzy mają problemy z biblioteką zdjęć, synchronizowaną z Creative Cloud. Producent udostępnił prosty program do ściągania wszystkich zdjęć z chmury – Adobe Lightroom Downloader dla Windowsa i macOS-a.

Korzystanie z programu Adobe Lightroom po ostatniej aktualizacji Creative Cloud może być problematyczne. Adobe Lightroom CC automatycznie umieszcza zdjęcia w chmurze Creative Cloud, co ma sporo zalet, ale nie ma jak ich ponownie wydobyć. Z kolei o synchronizację Adobe Lightroom Classic i pliki jego biblioteki użytkownik musi zadbać sam. Jednak dzięki temu drobnemu programowi w razie problemów można ściągnąć wszystkie zdjęcia z chmury i spokojnie doprowadzić kolekcję do porządku na komputerze albo przenieść ją do innego programu.

Na starcie trzeba zalogować się na swoje konto Adobe ID. Aplikacja przeanalizuje zawartość bibliotek zdjęć na dysku Creative Cloud i poda liczbę dostępnych zdjęć i filmów oraz ich sumaryczny rozmiar. Jeśli mamy dostatecznie dużo miejsca na dysku, można wskazać folder docelowy i przystąpić do pobierania.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Lightroom Downloader pobierze wszystkie zdjęcia i filmy w takiej postaci, jak zostały zsynchronizowane z chmurą, a więc zarówno oryginały, jak i inteligentne miniatury – zależnie od ustawień synchronizacji (Lightroom Classic synchronizuje tylko miniatury). Pliki zostaną zapisane w folderach według daty, tak samo jak ma to domyślnie miejsce w bibliotece Lightrooma Classic na dysku lokalnym. Jeśli wprowadzone były zmiany, Lightroom Downloader pobierze także pliki XMP z zapisanymi poprawkami. Nie ma możliwości wyboru, które zdjęcia zostaną pobrane, zaś po zakończeniu pobierania można obejrzeć krótki raport z informacjami o liczbie pobranych plików i ewentualnych błędach.

350206926485153729

Jeśli pobieracie zdjęcia z Creative Cloud po zakończeniu subskrypcji, macie na to rok. Jeśli zaś przenosicie je po zakończeniu okresu próbnego Lightrooma CC, zostaną w chmurze przez 3 miesiące. Po tym czasie wszystkie pliki będą usuwane.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)