Limity dla małoletnich graczy? Godzina powinna wystarczyć każdemu

Limity dla małoletnich graczy? Godzina powinna wystarczyć każdemu04.07.2017 20:58
Limity dla małoletnich graczy? Godzina powinna wystarczyć każdemu
Jan Mentel

Dla nieletnich graczy Honor of Kings zostanie narzucany limit czasowy. Tak postanowił chiński producent gry, firma Tecent, która w ten sposób zamierza walczyć z uzależnieniem od gier wśród dzieci i młodzieży. Nowe zasady zostały wprowadzone dzisiaj.

Jest to odpowiedź na zarzuty kierowane przez rodziców w kierunku firmy. Ostatnio coraz częściej słychać było głosy zaniepokojenia, że ich dzieci spędzają zbyt dużo czasu na graniu w Honor of Kings. Wśród wszystkich użytkowników, których na całym świecie jest około 200 milionów, czwarta część stanowią osoby poniżej 19 roku życia.

Aby zmniejszyć ryzyko uzależnienia od gier, na nieletnich poniżej 12. roku życia, zostanie narzucone ograniczenie do jednej godziny gry dziennie. Z kolei gracze pomiędzy 12 a 18 rokiem życia będą mogły grać maksymalnie 2 godziny dziennie. Dodatkowo firma rozważa wprowadzenie zakazu logowania się po godzinie 21 dla wszystkich poniżej 12 roku życia.

Honor of Kings to bardzo popularna gra mobilna z gatunku MOBA. Produkcja praktycznie jest nieznana w Europie czy w Stanach, z kolei w Chinach bije ona rekordy popularności. Świadczyć mogą o tym liczby: w grę codziennie gra ponad 50 milionów użytkowników, podczas gdy w w przypadku Pokemon GO w szczytowym okresie było to 45 milionów osób.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)