Link Bubble wciąż żyje! Nowa wersja przeglądarki oferuje jeszcze więcej

Link Bubble wciąż żyje! Nowa wersja przeglądarki oferuje jeszcze więcej

Link Bubble wciąż żyje! Nowa wersja przeglądarki oferuje jeszcze więcej
Redakcja
05.08.2015 12:07

Niektóre aplikacje mobilne to przykłady rozwiązań prostych, ale i niezwykle użytecznych. Świetnym tego przykładem jest Link Bubble dostępne dla Androida, które umożliwia otwieranie linków z aplikacji w tle i szybkie przeglądanie stron. Program zmienił właściciela i doczekał się sporej aktualizacji, która jeszcze bardziej zwiększa jego możliwości.

Aplikację tę opisywaliśmy już ponad rok temu – do tej pory nie straciła nic ze swojego uroku i nadal jest jedną z najciekawszych przeglądarek na Androida. Nie jest to program, który zaoferuje nam np. menadżer pobierania, tryb prywatny, czytnik, czy też widok nocny. Czym jest więc Link Bubble? Jak wskazuje nazwa programu, Link Bubble pozwala na otwieranie nowych linków w bąbelkach. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza przy przeglądaniu serwisów społecznościowych.

350140265035753409

Dzięki niemu możemy zaoszczędzić czas, jaki byłby potrzebny przy standardowym przejściu do przeglądarki, zapoznanie się z treścią i powrotem do aplikacji. W przypadku Link Bubble strona wczytuje się w tle, a gdy całość zostaje załadowana, zostaniemy o tym poinformowani. Podgląd również przypomina rozwiązanie znane z Facebooka i choć zajmuje większość ekranu, to tak naprawdę nie przesłania nam całego widoku. Kolejną ciekawą opcją jest możliwość udostępnienia przeglądanego linku do 2 wybranych aplikacji. Wykonując gest w lewo bądź w prawo, przesyłamy stronę do ustawionych wcześniej programów np. Pocketa i Twittera.

Od jakiegoś czasu aplikacja nie była aktualizowana, ale możemy o tym już zapomnieć: zmienił się jej właściciel, którym teraz jest startup ze Stanów Zjednoczonych. Firma chce dalej rozwijać Link Bubble, czego dowodem jest najnowsza wersja 1.5. Pozwala ona na automatyczne kolorowanie belki podglądu, aby ta pasowała do odwiedzanej witryny. W opcjach zajdziemy natomiast opcję przekierowywania domen – wszystkie ustawione przez nas adresy będą otwierane nie w bąbelkach, lecz w standardowej przeglądarce. Zapobiega to otwieraniu w podglądzie tych stron, które wymagają np. niektórych danych z przeglądarki, jak choćby strony związane z kontem Google uruchamiane w Chrome. Całość została także dopasowana do interfejsu zgodnego z założeniami Material Design i lepiej komponuje się z Androidem 5 Lollipop.

Program jest udostępniany za darmo, niemniej taka wersja pozwala na otwieranie tylko jednej strony jednocześnie. Wersja Pro kosztuje 12 zł i limitu nie posiada, wprowadza dodatkowo wybór motywu graficznego, a także tryb czytnika. Najnowszą wersję Link Bubble znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu. Gorąco zachęcamy do wypróbowania programu i przekonania się, jak bardzo może zwiększyć wygodę korzystania z przeglądarki internetowej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)