LinkedIn i Word integrują się, by pomóc w pisaniu CV

LinkedIn i Word integrują się, by pomóc w pisaniu CV

LinkedIn i Word integrują się, by pomóc w pisaniu CV
08.11.2017 19:38

Po przejęciu serwisu LinkedIn przez Microsoft w zeszłym roku, w serwisie społecznościowym zaszło niewiele zmian, które sugerowałyby integrację z produktami korporacji. Microsoft już wówczas obiecywał jednak, że stopniowo jego oprogramowanie zacznie wykorzystywać możliwości LinkedIn. Obietnica powoli się spełnia i to w całkiem przydatny sposób.

Microsoft Resume Assistant: Word + AI + LinkedIn

Microsoft zapowiedział na oficjalnym blogu Office'a integrację edytora tekstu Word i LinkedIn, która umożliwi łatwiejsze pisanie CV. W praktyce na wstęgę zawita przycisk, który wyświetli asystenta LinkedIn, czyli boczny panel wyświetlający dane użytkownika z LinkedIn.

Możliwy jest więc szybki import danych, ale także posłużenie się asystentem jako swojego rodzaju wyszukiwarką posad i kompetencji, co ułatwić ma dopasowanie dokumentu do oczekiwań adresata. Po wpisaniu frazy, np. stanowiska, oraz uzupełnieniu branży, asystent zaprezentuje pobrane z LinkedIn dane w formie czytelnych przykładów, które traktować można jako wzór.

350206417414023105

Na razie przydatna nowość nie jest jeszcze ogólnodostępna. Jeszcze w tym tygodniu ma ona trafić do uczestników programu Office Insider w wybranych państwach, wyłącznie w wersji anglojęzycznej. Microsoft zapowiada, że Asystent LinkedIn w edytorze Word stanie się dostępny dla wszystkich w ciągu nadchodzących miesięcy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)