Linux Kernel 5.10 RC5 dostępny. Linus Torvalds ma pewne obawy

Linux 5.10 jest już dostępny w wersji RC5, fot. Getty Images
Linux 5.10 jest już dostępny w wersji RC5, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

23.11.2020 09:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Linux Kernel 5.10 jest już dostępny jako RC5, ale szczegóły sprawy sprawiają, że nie jest to sytuacja w pełni zadowalająca Linusa Torvaldsa. Okazuje się, że kolejne wydania Release Candidate są ciągle "duże", a na tym etapie powinny być już dopracowywane na tyle, by dla użytkowników stanowić stosunkowo niewielką zmianę od strony kodu. Torvalds jest więc zaniepokojony dalszym rozwojem Linuksa 5.10, o czym poinformował w niedzielnym liście.

Chodzi bowiem o zbliżający się okres świąteczny, z którym wiążą się urlopy. Torvalds obawia się, że jeśli lada moment kod Linuksa 5.10 nie zacznie nabierać ostatecznego kształtu i zmienionych linii będzie tylko przybywać, wdrożenie ostatecznej wersji może przypaść na kłopotliwy okres w grudniu.

Jednocześnie jednak Torvalds tłumaczy, że poza tym rozwój wersji 5.10 "wygląda dość normalnie". Około połowa nowości w ramach tej aktualizacji Linuksa to sterowniki, zaś reszta to między innymi poprawki w architekturze, systemie plików czy obsłudze sieci.

Linux 5.10 przyniesie między innymi zmiany związane z obsługą procesorów AMD Zen 3 czy obsługę kontrolera Nintendo Switch. Ponadto wciąż trwają prace między innymi nad doskonaleniem obsługi kart z serii Radeon RX 6000, czego początki można było zaobserwować w Linuksie 5.9.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (103)