Linux Kernel 5.10 RC5 dostępny. Linus Torvalds ma pewne obawy

Linux Kernel 5.10 RC5 dostępny. Linus Torvalds ma pewne obawy

Linux 5.10 jest już dostępny w wersji RC5, fot. Getty Images
Linux 5.10 jest już dostępny w wersji RC5, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
23.11.2020 09:03

Linux Kernel 5.10 jest już dostępny jako RC5, ale szczegóły sprawy sprawiają, że nie jest to sytuacja w pełni zadowalająca Linusa Torvaldsa. Okazuje się, że kolejne wydania Release Candidate są ciągle "duże", a na tym etapie powinny być już dopracowywane na tyle, by dla użytkowników stanowić stosunkowo niewielką zmianę od strony kodu. Torvalds jest więc zaniepokojony dalszym rozwojem Linuksa 5.10, o czym poinformował w niedzielnym liście.

Chodzi bowiem o zbliżający się okres świąteczny, z którym wiążą się urlopy. Torvalds obawia się, że jeśli lada moment kod Linuksa 5.10 nie zacznie nabierać ostatecznego kształtu i zmienionych linii będzie tylko przybywać, wdrożenie ostatecznej wersji może przypaść na kłopotliwy okres w grudniu.

Jednocześnie jednak Torvalds tłumaczy, że poza tym rozwój wersji 5.10 "wygląda dość normalnie". Około połowa nowości w ramach tej aktualizacji Linuksa to sterowniki, zaś reszta to między innymi poprawki w architekturze, systemie plików czy obsłudze sieci.

Linux 5.10 przyniesie między innymi zmiany związane z obsługą procesorów AMD Zen 3 czy obsługę kontrolera Nintendo Switch. Ponadto wciąż trwają prace między innymi nad doskonaleniem obsługi kart z serii Radeon RX 6000, czego początki można było zaobserwować w Linuksie 5.9.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (103)