Linux Ubuntu 20.10 dostępny do pobrania. Powstał m.in. z myślą o Raspberry Pi

Można już pobierać Ubuntu 20.10, fot. Getty Images
Można już pobierać Ubuntu 20.10, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

23.10.2020 14:17

Fani Linuksa mogą już pobierać Ubuntu 20.10. Nowa wersja systemu została stworzona także z myślą o Raspberry Pi, co otwiera przed użytkownikami nowe możliwości. Raspberry Pi 2, 3 oraz 4 są teraz certyfikowanymi urządzeniami, co ma gwarantować bezproblemową pracę w różnych środowiskach.

Ubuntu 20.10 przybywa do użytkownika wraz ze środowiskiem GNOME 3.38. Jak czytamy na oficjalnym blogu, zmienia on nieco siatkę aplikacji i pozwala użytkownikowi dowolnie sortować skróty. Nowością jest między innymi opcja udostępniania hotspotów Wi-Fi za pośrednictwem kodów QR czy możliwość restartowania komputera, która pojawiła się w menu obok opcji wylogowywania użytkownika i wyłączania komputera.

Ubuntu 20.10, fot. Blog Ubuntu.
Ubuntu 20.10, fot. Blog Ubuntu.

Twórcy zwracają uwagę, że Ubuntu 20.10 to także zmiany w kontekście urządzeń konwertowanych. Za przykład podawane są laptopy Lenovo Yoga oraz Dell XPS 2-in-1, w przypadku których użytkownicy mogą korzystać z pełnoekranowej klawiatury. Pełna obsługa Ubuntu Desktop dotyczy teraz także komputerków Raspberry Pi z 4 lub 8 GB pamięci operacyjnej.

Jak zwraca uwagę omg!ubuntu!, w najnowszej wersji można także znaleźć zaktualizowane wersje otwartego oprogramowania, w tym Thunderbirda 73 oraz LibreOffice 7.0.2. Do przeglądania internetu może posłużyć zaktualizowana wersja Firefoksa.

Ubuntu 20.10 można pobrać tutaj.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (135)