Linux Ubuntu 20.10 dostępny do pobrania. Powstał m.in. z myślą o Raspberry Pi

Linux Ubuntu 20.10 dostępny do pobrania. Powstał m.in. z myślą o Raspberry Pi
23.10.2020 14:17
Można już pobierać Ubuntu 20.10, fot. Getty Images
Można już pobierać Ubuntu 20.10, fot. Getty Images

Fani Linuksa mogą już pobierać Ubuntu 20.10. Nowa wersja systemu została stworzona także z myślą o Raspberry Pi, co otwiera przed użytkownikami nowe możliwości. Raspberry Pi 2, 3 oraz 4 są teraz certyfikowanymi urządzeniami, co ma gwarantować bezproblemową pracę w różnych środowiskach.

Ubuntu 20.10 przybywa do użytkownika wraz ze środowiskiem GNOME 3.38. Jak czytamy na oficjalnym blogu, zmienia on nieco siatkę aplikacji i pozwala użytkownikowi dowolnie sortować skróty. Nowością jest między innymi opcja udostępniania hotspotów Wi-Fi za pośrednictwem kodów QR czy możliwość restartowania komputera, która pojawiła się w menu obok opcji wylogowywania użytkownika i wyłączania komputera.

Ubuntu 20.10, fot. Blog Ubuntu.
Ubuntu 20.10, fot. Blog Ubuntu.

Twórcy zwracają uwagę, że Ubuntu 20.10 to także zmiany w kontekście urządzeń konwertowanych. Za przykład podawane są laptopy Lenovo Yoga oraz Dell XPS 2-in-1, w przypadku których użytkownicy mogą korzystać z pełnoekranowej klawiatury. Pełna obsługa Ubuntu Desktop dotyczy teraz także komputerków Raspberry Pi z 4 lub 8 GB pamięci operacyjnej.

Jak zwraca uwagę omg!ubuntu!, w najnowszej wersji można także znaleźć zaktualizowane wersje otwartego oprogramowania, w tym Thunderbirda 73 oraz LibreOffice 7.0.2. Do przeglądania internetu może posłużyć zaktualizowana wersja Firefoksa.

Ubuntu 20.10 można pobrać tutaj.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (135)