Livemarks dla Firefoksa przywróci kanały RSS, czyli „inteligentne zakładki”

Livemarks dla Firefoksa przywróci kanały RSS, czyli „inteligentne zakładki”

Livemarks dla Firefoksa przywróci kanały RSS, czyli „inteligentne zakładki”
30.07.2018 11:29

W związku z rewolucją, jaką przeżywa obecnie przeglądarka Firefox, w wersji 63 lub 64 przyjdzie nam pożegnać „inteligentne zakładki”, pozwalające czytać kanały RSS. Na szczęście autorzy dodatków do przeglądarki nie próżnują i już mamy zamiennik w postaci zupełnie nowego rozszerzenia Livemarks.

Rozszerzenie Livemarks dla Firefoxa to nowy projekt, w dużej mierze bazujący na kodzie Foxish. Livemarks dostarcza możliwości czytnika RSS/Atom, a artykuły umieszcza razem z tradycyjnymi, statycznymi zakładkami, przez co można mieć wrażenie, że „inteligentne zakładki” nigdy z Firefoxa nie odeszły. Do wyboru mamy możliwość umieszczania artykułów w pasku zakładek, w menu zakładek i w folderach z zakładkami.

Obraz

Po dodaniu kilku kanałów do rozszerzenia możemy ustawić widoczność i liczbę pobieranych artykułów dla każdego kanału osobno. W ustawieniach rozszerzenia znajdziemy też możliwość importu listy OPML z kanałami RSS. Ponieważ Mozilla obiecała nam możliwość eksportu OPML z Firefoxa przed usunięciem „inteligentnych zakładek”, będziemy mieli możliwość łatwej przesiadki na rozszerzenie Livemarks.

Obraz

Finalnie pobrane linki do artykułów z kanałów RSS pokażą się we wskazanym miejscu. Klikając w taką zakładkę możemy przejść do artykułu na stronie, zaś po wskazaniu kursorem zobaczymy link do artykułu i pełny tytuł, jeśli strona go podaje. Warto zastanowić się, jak długą listę artykułów chcemy przeglądać w ten sposób. Zakładki wraz z odnośnikami znajdziemy także w bibliotece zakładek.

Obraz

Rozszerzenie Livemarks znajdziecie w bazie dodatków do Firefoxa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)