LoadedDLLsView pomoże sprawdzić, co się dzieje z bibliotekami DLL w Windowsie

LoadedDLLsView pomoże sprawdzić, co się dzieje z bibliotekami DLL w Windowsie

LoadedDLLsView pomoże sprawdzić, co się dzieje z bibliotekami DLL w Windowsie
Oskar Ziomek
07.02.2017 14:46

Współdzielone biblioteki w Windowsie, szerzej znane po prostu jako DLL-ki, to pliki niezbędne w codziennej pracy z komputerem. O ile wszystko działa poprawnie, najczęściej nie interesujemy się nimi bliżej, a zwracają one naszą uwagę dopiero wówczas, gdy któraś z nich ulegnie uszkodzeniu lub najzwyczajniej brakuje jej w zasobach systemu. Osobom, które często napotykają na podobne problemy może przypaść do gustu nowe narzędzie LoadedDLLsView, które analizuje wszystkie aktywne w danej chwili biblioteki w systemie i wyświetla ich czytelną listę wraz z dokładniejszymi informacjami.

Obsługa jest przy tym naprawdę nieskomplikowana. Aplikację wystarczy uruchomić, aby automatycznie przeanalizowała aktywne procesy w systemie i biblioteki, z których korzystają. Lista wszystkich DLL-ek jest następnie wyświetlana w formie czytelnej tabeli – typowej dla tego producenta oprogramowania. Łatwo można zatem zmieniać jej wygląd, włącznie z kolorowaniem co drugiego wiersza, szerokością i widocznością kolumn oraz sortowaniem według dowolnej z nich.

Obraz

Wszystkich informacji, które gromadzi aplikacja jest wiele. Niektóre z nich mogą okazać się przydatne przy próbach diagnozowania niepoprawnego działania bibliotek.

Pojedynczy wpis poza nazwą samej biblioteki dostarcza między innymi takie dane jak liczba wykorzystujących ją procesów, dokładny numer wersji, atrybuty w formie literowych skrótów, dokładna ścieżka, czy daty modyfikacji i utworzenia. Zamiast przeglądać je w wierszu tabeli, można również dwukrotnie kliknąć myszą na konkretny wpis, aby uzyskać widok podsumowania w nowym oknie.

Przydatną opcją może okazać się także możliwość generowania raportów w formacie HTML, czyli po prostu eksportowania widocznej w programie listy do zewnętrznego pliku, który będzie można zapisać lub wydrukować. Na tym etapie możliwe jest wskazanie konkretnych wpisów, które mają znaleźć się w raporcie lub stworzenie eksportu dla całej tabeli.

LoadedDLLsView można pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)