LockHunter 3 - odzyskaj kontrolę nad zablokowanymi plikami i folderami

LockHunter 3 - odzyskaj kontrolę nad zablokowanymi plikami i folderami

Kuba Pawlak
23.09.2013 10:46, aktualizacja: 23.09.2013 14:43

Co zrobić gdy mamy problem ze skasowaniem cały czas używanego pliku w systemie Windows a wszystkie znane metody nas zawodzą? Rozwiązania nie trzeba długo szukać... Wystarczy skorzystać z darmowej aplikacji LockHunter, która skutecznie pomoże nam odzyskać kontrolę nad zablokowanymi plikami i folderami.

Program integruje się z Eksploratorem Windows i po instalacji dostępny jest z poziomu menu kontekstowego. Uruchomić go można klikając prawym przyciskiem myszki na wybrany plik lub folder i wybierając w menu opcję "What is locking this file?". W głównym oknie LockHunter wyświetlana jest lista procesów, które obecnie blokują wskazane przez nas dane. Dostępne z poziomu programu opcje pozwalają na odblokowanie takiego pliku, jego usunięcie, skopiowanie lub zmianę nazwy.

Obraz

W nowej wersji programu LockHunter 3 pojawiło się sporo ciekawych funkcji. Aplikacja, choć radzi sobie świetnie z przejmowaniem kontroli nad procesami, zdarzały się przypadki, że nawet po zamknięciu wszystkich połączeń system Windows cały czas nie chciał umożliwić skasowania pliku. Teraz narzędzie oferuje rozwiązanie dla tego typu kazusu dzięki wprowadzeniu funkcji usuwania plików podczas następnego uruchomienia systemu. LockHunter od wersji 3 wyświetla również więcej informacji na temat procesów blokujących dostęp do plików. Wśród wyświetlanych danych znajdziemy dodatkowo ID procesu, nazwę usługi i polecenie wywołane z linii komend.

Ponadto autor wprowadził mechanizm automatycznych aktualizacji. LockHunter 3 automatycznie sprawdzi dostępność nowej wersji raz na 5 dni. Użytkownik ma cały czas możliwość ręcznego uruchamiania modułu do wykrywania nowszych wersji programu. Wśród innych istotnych zmian producent wskazuje dodanie lepszego wsparcia dla obsługi wielu monitorów oraz możliwość szybkiego kopiowania informacji dotyczących uruchomionych procesów. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do pobrania i przetestowania możliwości tego małego narzędzia.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)