Logitech próbuje przejąć firmę, której sprzęt brał udział w lądowaniu na Księżycu. Aktualizacja

Logitech próbuje przejąć firmę, której sprzęt brał udział w lądowaniu na Księżycu. Aktualizacja

Logitech próbuje przejąć firmę, której sprzęt brał udział w lądowaniu na Księżycu. Aktualizacja
Piotr Urbaniak
25.11.2018 11:00, aktualizacja: 26.11.2018 06:18

Logitech, znany producent peryferiów komputerowych, jest poważnie zainteresowany przejęciem firmy Plantronics, specjalizującej się w słuchawkach i headsetach. Taką informację podała w piątek brytyjska agencja prasowa Reuters.

Jak czytamy u źródła, przejęcie amerykańskiego Plantronics'a miałoby częściowo skompensować problem rosnących kosztów produkcji i importu towaru, z jakimi zmaga się Logitech po wprowadzeniu ceł na przewóz dóbr z Chin do Stanów Zjednoczonych. Co więcej, tym samym przedsiębiorstwo mogłoby wejść na rynek profesjonalnych rozwiązań audio. Plantronics wytwarza bowiem zestawy słuchawkowe dla pilotów, a w przeszłości współpracował nawet z NASA, dostarczając swoje urządzenia na potrzeby misji księżycowej Apollo 11.

Koszty transakcji szacuje się na ponad 2,2 mld dol., co jest wartością przekraczającą kapitalizację filmy Plantronics, która wynosi obecnie trochę ponad 2 mld. Co ciekawe, po ujawnieniu informacji o możliwym przejęciu przez Logitecha, akcje podskoczyły jeszcze o 5,6 proc.

Według Reutersa, połączenie obydwu firm to rozsądna decyzja w obliczu stale rosnącej konkurencji. Sektor systemów konferencyjnych i komunikacyjnych coraz częściej szturmują firmy takie jak Cisco, kojarzone dotąd głównie z branżą sieciową. Ponadto pojawiło się zagrożenie ze strony gigantycznego Microsoftu i Google'a. Ci również opracowują ponoć konkurencyjne rozwiązania.

Jeśli doniesienia Reutersa się potwierdzą, Plantronics będzie najdroższym zakupem w 37-letniej historii Logitecha. W lipcu br. dokonano co prawda przejęcia Blue, producenta mikrofonów, ale kosztowało to „zaledwie” 117 mln dol. Z kolei w roku 2017 własnością Logitecha stało się Astro Gaming, producent spersonalizowanych akcesoriów dla graczy, jednak ten zakup był jeszcze tańszy – 85 mln dol. Dlatego dzisiejsza sprawa ma zupełnie inny kaliber.

Aktualizacja: Logitech zrywa negocjacje

Jeden z przedstawicieli Logitecha, poprzez redakcję TechCrunch, powiadomił o zerwaniu negocjacji. Pracownik potwierdził, że jego firma była zainteresowana przejęciem Plantronics'a, ale transakcja z jakiegoś powodu nie dojdzie do skutku. Dalszego komentarza odmówiono.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)