Logitech wykupił Streamlabs. Co dalej z OBS Project?

(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)
Piotr Urbaniak

29.09.2019 11:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Logitech przejął mieszczącą się w San Francisco w Kalifornii firmę Streamlabs, zajmującą się tworzeniem oprogramowania dla streamerów. Sprawa jest o tyle ciekawa, że niektórzy z programistów Streamlabs brali dotąd udział w rozwoju otwartoźródłowego OBS Project. Nie wiadomo, czy nie zostaną skierowani do innych zadań.

Flagowym produktem Streamlabs jest Streamlabs OBS. To fork niezwykle popularnego OBS Studio, oparty na Electronie i dużych fragmentach kodu oryginału. Pracownicy firmy są jednak zarazem członkami wyjściowego projektu, a Logitech zainwestował w niego spore pieniądze jako jeden z trzech głównych sponsorów, obok Twitcha i Nvidii. Rodzą się obawy, że producent peryferiów przekieruje zasoby na własny, być może komercyjny software.

Wartość transakcji to 89 mln dol. w gotówce. Dodatkowo, Streamlabs może otrzymać 29 mln dol. w aktywach, ale tylko pod warunkiem, że spełni cele dotyczące przychodów. Tym bardziej pachnie tu komercją, choć oczywiście póki co nikt niczego nie potwierdza ani nie neguje.

Obraz

– Jesteśmy fanami Streamlabs i ich oprogramowania, odkąd zaczęliśmy z nimi współpracować ponad dwa lata temu. Ich wiodące w branży oprogramowanie jest uzupełnieniem naszego istniejącego portfolio sprzętu dla graczy i wierzymy, że możemy robić jeszcze więcej razem – skomentował krótko Ujesh Desai, główny menedżer i wiceprezes Logitech G.

Ali Moiz, dyrektor generalny Streamlabs, dodał: "Streamlabs i Logitech łączy silna pasja do gier i zaangażowanie w globalną społeczność graczy i streamerów. Połączenie z Logitech pozwala nam robić to, co kochamy i być odważniejszym niż kiedykolwiek na znacznie większej scenie".

Typowa marketingowa gadka – powiecie. I będziecie mieć rację. O tym, co faktycznie wyjdzie z tego mariażu, przekonamy się w ciągu nadchodzących miesięcy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)