OBS Studio OBS Studio 26.1.1

Strona główna Windows Multimedia Przechwytywanie wideo
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

OBS Studio to rozbudowana platforma do nagrywania i streamowania multimediów, rozpowszechniana na zasadach open source. Dostępna jest na platformy Windows, Linux oraz Mac OS.

Program umożliwia użytkownikowi wygodne nagrywanie materiału audio/wideo z dowolnego źródła, a także jego transmisję za pośrednictwem Internetu w czasie rzeczywistym. Potrafi on zapisywać wideo do plików FLV i MP4, bazuje na kodekach H264 (x264) i AAC, wspiera technologię Intel Quick Sync Video (QSV) i NVENC, potrafi obsługiwać nielimitowaną ilość scen oraz źródeł sygnału i współpracuje z najpopularniejszymi usługami streamingowymi takimi jak Twitch, YouTube, DailyMotion, Hitbox oraz wieloma innymi.

W celu jak największej wydajności podczas transmisji wideo z gier OBS Studio wspiera nowoczesne rozwiązania opierające się na mocy obliczeniowej układów GPU. Z powodzeniem wykorzystywany on może być nie tylko do streamingu naszej rozgrywki w ulubione gry, ale również obrazu z kamery, pojedynczych zdjęć czy pokazów slajdów. Jego funkcje docenią z pewnością osoby zajmujące się tworzeniem różnego rodzaju pokazów czy filmików instruktażowych.

OBS Studio dysponuje opcjami wyświetlania tekstu na transmitowanym obrazie, usuwanie kolorów z transmitowanego obrazu, a także wspiera mechanizm wtyczek, pozwalających łatwo rozbudować możliwości narzędzia o nowe funkcje.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Funkcje i dla zielonych, i dla bardziej zaawansowanych
Trzeba trochę pogrzebać
ocena użytkownika
16.05.2020 13:39 • Recenzja do wersji 25.0.1

Program, który ludzi na poziomie systemowego Rejestratora problemów z Windowsa może przyprawić na starcie o lekkie zakłopotanie, ale wbrew pozorom nie jest aż tak pokręcony. Po kilku wskazówkach z sieci spokojnie nagramy nim to, co wyświetla się na naszym ekranie. Przydatne do objaśniania kumplom, gdzie znaleźć tę funkcję w IrfanView itp. Jak ktoś potrzebuje więcej, też się da. Niezbędna jest tutaj odrobina cierpliwości, ale nie wyskakują żadne dziwne okienka reklamowe i nie świruje co dwie minuty, więc opłaca się.

prosty w obsłudze, spore możliwości w konfigurowaniu kodeka - bitrate itp., możliwość sprzętowego kodowania do H264 dzięki Quick Sync
ostatnia wersja v0,656b ma problemy z Windows 7. Po krótkim czasie zawiesza kodek QS
ocena użytkownika
29.10.2015 20:06 • Recenzja do wersji 0.656 Beta

Program jest bajońsko łatwy w obsłudze. Co najważniejsze nie wymaga jakiegoś super mocnego sprzętu o ile mamy procesor Intela z zintegrowaną kartą graficzną - dobrodziejstwo Quick Sync - sprzętowe wsparcie H264 :) Przy nagrywaniu czy też przesyłaniu rozgrywki np na YT z włączonym QS procesor prawie się nudzi i spokojnie można grać, pracować itp. Całą robotę odwala zintegrowana karta graficzna.