Logo BlackBerry wkrótce także na tabletach, zegarkach i... Alcatelach?

Logo BlackBerry wkrótce także na tabletach, zegarkach i... Alcatelach?

Logo BlackBerry wkrótce także na tabletach, zegarkach i... Alcatelach?
04.04.2017 12:58, aktualizacja: 04.04.2017 13:23

Dla fanów urządzeń BlackBerry był to z pewnością spory cios – w grudniu zeszłego roku produkcja urządzeń tej marki została przeniesiona na chińskie TCL. Owocem tego niekoniecznie wymarzonego przez Kanadyjczyków „związku” będą smartfony z Androidem. Oprócz smartfonów, pojawią się również tablety, urządzenia wearables, a nawet sprzęt medyczny, wszystko oznaczone napisem BlackBerry.

Jak donosi serwis SlashGear, pod marką BlackBerry będą produkowane wspomniane tablety i urządzenia wearables, ale także terminale POS. Szef BlackBerry, John S. Chen, zadeklarował, że jego firma zamierza wkroczyć w kolejną fazę licencjonowania praw do marki. Oznacza to, że już niebawem możemy zobaczyć także urządzenia Internetu Rzeczy z logo kanadyjskiej firmy, ale wyprodukowane przez inną firmę.

Samsung Gear S2. Może smartwatch BlackBerry byłby lepszy?
Samsung Gear S2. Może smartwatch BlackBerry byłby lepszy?

BlackBerry nie zamierza jednak całkowicie rezygnować z uczestniczenia w produkcji nowego sprzętu. Podobnie jak w przypadku smartfonów, firma będzie dostarczać własne oprogramowanie, mające charakteryzować się wysokim poziomem zabezpieczeń. Ponadto w planach jest wydawanie sprzętu medycznego, w przypadku którego bezpieczeństwo ma być priorytetowe.

Wróćmy jednak na chwilę do smartfonów. Jak wspomnieliśmy, obecnie TCL ma prawa do marki BlackBerry, w rękach firmy jest również marka Alcatel. Doniesienia mówią, że niebawem wybrane modele Alcatela zostaną usprawnione m.in. dzięki oprogramowaniu Kanadyjczyków i pojawią się na rynku również w drugiej wersji – jako smartfony BlackBerry. Czyżby nowe urządzenia z logo BlackBerry miały być tylko ulepszonymi Alcatelami? Miejmy nadzieję, że nie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)