Lumia 640 złapie zasięg tam, gdzie inne smartfony sobie nie poradzą

Lumia 640 złapie zasięg tam, gdzie inne smartfony sobie nie poradzą

Lumia 640 złapie zasięg tam, gdzie inne smartfony sobie nie poradzą
06.09.2016 18:30, aktualizacja: 06.09.2016 18:57

Przy kupnie nowego telefonu trzeba wziąć pod uwagę sporo czynników. O ile nietrudno dowiedzieć się, jakie ma podzespoły i aparat, z anteną i modułem łączności jest już gorzej. Co robić jeśli podstawowym kryterium wyboru jest praca przy słabym zasięgu?

Według danych zebranych przez Uniwersytet w Aalborg nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o najlepiej „łapiący” zasięg smartfon, ale na pozycję lidera nieśmiało wysuwa się wysłużona już Lumia 640. To smartfon z początku 2015 roku o przeciętnej specyfikacji, kosztujący obecnie niecałe 400 złotych.

W eksperymencie poza nią wzięły udział: Apple: iPhone 6, 6s, 6s Plus i SE, Samsung Galaxy S7, S7 edge, S6 edge+, S5 Mini i J1, Sony Xperia Z5, Z5 Compact, Z3 Compact, LG G5, Lumia 650 i 950, Nexus 6P i 5X, Huawei P9, Honor 7 i Y360, Xiaomi Mi5, HTC Desire 626 i HTC 10 oraz nieznane u nas DORO Liberto 825 i PhoneEasy 530X. Telefony były badane w naturalnej pozycji w warunkach laboratoryjnych, przy głowie manekina i w dłoni. Poniżej wyniki badania TRP (Total Radiated Power, całkowita moc sygnału emitowanego przez antenę w czasie połączenia) GSM i UMTS, gdy smartfony były trzymane w prawej i w lewej dłoni manekina.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Lumia 640 wypadła świetnie we wszystkich kategoriach, gdy była „trzymana” w lewej dłoni i wcale nie gorzej w prawej. W przeciwieństwie do wielu smartfonów, doskonale radzi sobie w obu pozycjach, czego nie można powiedzieć o iPhone'ach czy smartfonach HTC, na co zwrócono uwagę w końcowej części publikacji. Różnice mają znaczący wpływ na subiektywne odbieranie zasięgu operatora przez klientów. Sytuacje, gdy telefon przełożony z jednej ręki do drugiej „gubi” zasięg są niedopuszczalne i choć Steve Jobs był innego zdania, smartfony nie są po to, by je prawidłowo trzymać i omijać metalowe ramki.

Choć smartfon Microsoftu jest niepozorny, sprawdzi się też tam, gdzie inne smartfony nie złapią sygnału LTE. Warto zwrócić uwagę na to, że Samsung także zadbał o dobry odbiór mobilnego Internetu, za to przy projektowaniu Lumii 950 ktoś nie odrobił lekcji.

350188071142582209

W publikacji padła propozycja, by do listy norm, jakie musi spełniać smartfon dopuszczony do sprzedaży na rynku europejskim, dołączyć wymagania dotyczące różnic w odbiorze sygnału w różnych pozycjach oraz parametrów anteny. To by znacznie poprawiło komfort używania smartfonów w miejscach, gdzie sygnał nie jest najlepszy, a klienci mieliby jeden problem do rozważania mniej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)