Lżejszy Oculus Rift dla urządzeń z Androidem

30.10.2013 14:50, aktual.: 04.11.2013 11:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W wakacje pomysłodawcy gogli Oculus Rift, czyli okna na wirtualny świat, zapowiadali, że szybciej urządzenie będzie współpracować ze smartfonami, niż konsolami. Okazuje się, że wcale nie rzucali słów na wiatr. Szef firmy Brendan Iride ogłosił, iż mniej więcej w tym samym czasie, gdy technologia do kupienia będzie wreszcie na PC, dostaniemy również lżejszą odsłonę zestawu, stworzoną z myślą o urządzeniach przenośnych z Androidem na pokładzie. Na chwilę obecną nie ma planów co do sprzętów z iOS.

Obraz

Nie ukrywa się, że projekt nabrał rozpędu po dołączeniu do ekipy Johna Carmacka. Następnym krokiem po kieszonkowym Oculusie i komputerowej wersji będzie próba wejścia z technologią na salony, przekonania do niej domowych kinomaniaków. W najlepszym wypadku za kilka lat nie będziemy więc tylko przyglądać się serialom w telewizji czy oglądać filmy na Blu-ray, ale zwyczajnie się w nie zanurzymy...

Aktualizacja, 02.11.2013 11:00

A jednak źle dobrano słowa. Oculus wyjaśnia, że chodzi o jedną wersję gogli, które będzie można wykorzystać z różnymi urządzeniami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także