GymPact - jak zarobić na spacerze z psem....

Aktywność ruchowa to rzecz obecnie trochę problematyczna. Zazwyczaj spędzamy czas na siedząco i jeśli się dobrze przyjrzeć, większość dnia oczywiście przesiadujemy w pracy w domu. Ostatnio uruchomiłem sobie program, sprawdzający moją aktywność ruchową w ciągu dnia i załamałem się. Nawet na diecie 1000 kalorii mam szansę zamienić się w hipopotama. Dlatego większość z nas organizuje sobie zajęcia ruchowe dla zdrowia i dla przyjemności. Problemem jest regularność, bo wielu z nas znajduje sobie wymówkę. A to za zimno, a to za ciepło, a to deszcz a to mgła.... itd. Pewnym rozwiązaniem jest posiadanie psa, który zmusza do wyjścia na spacer... no chyba, że mamy dom z ogrodem i wówczas jest nam wszystko jedno czy pies chodzi na spacer czy nie. Jednak pies zmusza do regularności i wymówki pogodowe możemy wrzucić do kosza.... chyba niebieskiego jeśli się nie mylę. Także i ja mam czworonożnego "aktywatora", który ma tą fajną cechę, że nie da się go "opędzić" kilkuminutowym wyjściem, raczej trzeba troszkę na liczniku nabić. Ma też tą złą cechę, że on uwielbia licznik nabijać wtedy, gdy na polu jest -30 C wsparte jakimś wiatrem... tak 6 czy 7 w skali Beaufort'a poparte śniegiem jest idealne. Ja skwituję to tak... nienawidzę zimy....

Jak to piszę, jest +37 C, więc focia jak znalazł... I nie piszcie w komentarzach że to Husky bo mnie trafi.....

Dlatego jako wynagrodzenie mojego poświęcenia znalazłem sobie drugi, bardzo materialny motywator.

GymPact

GymPact to program, umożliwiający nam zarabianie na naszej aktywności ruchowej i zarazem świetny motywator dla tych, którzy nie mają czworonogów.

GymPact to aplikacja poprzez którą zawieramy umowę dotyczącą naszej aktywności ruchowej. Umowę zawieramy na okres 1 tygodnia i jest ona automatycznie przedłużana. Deklarujemy ile razy w ciągu tygodnia zamierzamy się "ruszać" (od 1 do 7 razy) i ile zapłacimy kary, gdy nie dotrzymamy umowy. Kary są niestety spore i wynoszą od 5 USD do 50 USD za każdą "straconą aktywność". Oczywiście sami wyznaczamy sobie ile zapłacimy kary, czy to będzie 5 czy 50 USD.

Jak widać, wszelkie zmiany należy dokonać przed poniedziałkiem czasu lokalnego a wchodzą one w życie od poniedziałku.

Zarabianie

Oczywiście skoro jest kara, musi być i nagroda. Za każdą zdeklarowaną aktywność dostajemy nagrodę finansową, w zależności od naszych ustawień i ogólnej aktywności innych użytkowników jest to od 0,40 USD do 0,55 USD. Wynika to z tego, iż nagrody wypłacane są z puli zebranych kar. Jeśli wielu użytkowników nie dotrzymało paktu, nagrody są wyższe. Z doświadczenia powiem, iż przy aktywności 5 dni w tygodniu, można śmiało założyć 2,50 USD tygodniowo.

No może nie jest majątek, jednak jest to też fajna metoda na oszczędzanie pieniędzy a raczej na zbieranie na coś.

Aktywność

Nasza aktywność może być zrealizowana na kilka sposobów. Jednym z nich jest pójście na zarejestrowaną w GymPact siłownię i tam ruszamy się z telefonem. Chyba nie dotyczy to Polski. Drugim sposobem jest połączenie GymPact z programem Run Keeper. Run Keepr to dosyć popularny program mierzący przy pomocy GPS naszą aktywność podczas spaceru, biegania, jazdy na rowerze, wędrówki górskiej itd.

Run Keeper mierzy naszą aktywność i synchronizuje z GymPactem.
Czym jest więc owa aktywność ? Aby "zaliczyć" aktywność, musimy iść/biegać/jeździć przez minimum 30 minut ze średnią prędkością minimalną 3,22 km/h. W przypadku dłuższych wędrówek, możemy zrobić sobie przerwy ale nie dłuższe niż 30 minut. I w sumie tyle wystarczy by zarobić owe 0.50 USD.

Wypłata

Początkowo sam sceptycznie podchodziłem do kwestii wypłaty, traktując ten program jako oszustwo. Okazało się jednak, że GymPact uczciwie wypłaca zarobione pieniądze poprzez system PayPal.

Z pewnością nie są to kwoty, które będą stanowić jakieś istotne wzmocnienie domowego budżetu (około 32-35 zł miesięcznie). Jednak skoro muszę i tak coś robić, to dlaczego nie odebrać za to nagrody ? Czy idąc na spacer z psem i widząc leżące na ulicy 35 zł nie schylę się po nie ?
Ja traktuje to także jako świetną metodę oszczędzania na "coś". Gdy mam pieniądze w kieszeni czy na koncie, często robię zakupy związane z potrzebą chwili. W przypadku GymPact mam duża satysfakcję widząc jak kwota rośnie a jednocześnie czas realizacji wypłaty (GymPact na PayPal i PayPal na moje konto zajmuje zazwyczaj około 2-3 dni) sprawia, że ciężko jest ruszyć te pieniądze pod wpływem impulsu chwili.

GymPact jest w App Store i Google Play