Mafia na weekend. Kultowa gra wróciła na GOG.com, bez DRM

Mafia na weekend. Kultowa gra wróciła na GOG.com, bez DRM

21.10.2017 10:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ramach cotygodniowej rozrywki w tym tygodniu proponujemy Wam grę, która co prawda nie jest darmowa, ale bezwzględnie warto ją kupić. Pierwsza Mafia, oryginalnie wydana w 2002 roku, po latach nieobecności wróciła do dystrybucji cyfrowej. Można ją kupić na GOG.com bez zabezpieczeń DRM.

Kultowa Mafia przeniesie nas do roku 1930. Taksówkarz Tommy Angelo zostaje wciągnięty do półświatka przestępczego i szybko okazuje się, że korzyści ze współpracy z rodziną Salieri są zbyt duże, by można było przejść koło nich obojętnie. Przed Tommym stawiane są coraz bardziej krwawe zadania, przez które traci spokój ducha. Warto tu dodać, że ponad 20 misji, które będziemy musieli przejść w Mafii, często nawiązuje do autentycznych wydarzeń z lat trzydziestych. To samo mozna powiedzieć o 60 samochodach, którymi mamy szansę się poruszać po Lost Heaven.

Obraz
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Mafia znikła ze Steama niecałe 6 lat temu i trudno było ją zdobyć, gdyż fizycznych kopii też nie zostało wiele. Gra na stałe zapisała się w historii cyfrowej rozrywki nie tylko dzięki niepowtarzalnemu klimatowi. Wydana w 2002 pozycja to jedna z pierwszych gier, w których możemy poruszać się po otwartym świecie. Jednak w przeciwieństwie do rok starszego GTA III, tu otoczenie przypomina bogaty w detale plan filmowy o powierzchni 12 mil kwadratowych (niecałe 20 km2), nawiązujący do Ameryki z czasów depresji, na którego tle rozgrywa się historia z zaskakującym zakończeniem.

Main theme - mafia

Do dobrych wiadomości należy dopisać łatkę, która uczyniła prowadzenie samochodów w Mafii znacznie łatwiejszym. Do złych – brak oryginalnej muzyki, na którą GOG najwyraźniej nie zdobył licencji. Prawdopodobnie z tego właśnie powodu Mafia została wycofana ze Steama 10 lat po premierze. Nie powinien to jednak być większy problem. Choć muzyka jest w Mafii bardzo dobra, nie buduje atmosfery The City of Lost Heaven w takim stopniu, jak ma to miejsce w drugiej części.

Tym samym Mafia dołączyła do gier SWAT 4 i Full Throttle na liście tytułów wycofanych z dystrybucji cyfrowej.

Mafia kosztuje na GOG-u 42,69 zł.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)