MAGIX przejął Sony Vegas, obiecuje nową wersję po wakacjach

MAGIX przejął Sony Vegas, obiecuje nową wersję po wakacjach

MAGIX przejął Sony Vegas, obiecuje nową wersję po wakacjach
24.05.2016 18:56

Programy z rodziny Sony Creative Software zmieniły właściciela. Znane i lubiane narzędzia do montażu filmów z rodziny Sony Vegas przeszły do rąk niemieckiej firmy MAGIX. Nie można powiedzieć, że się tego nie spodziewaliśmy. Wiadomość idzie w parze ze kolejną świetną promocją. Tym razem Sony Vegas Pro Edit (to podstawowa wersja programu do nieliniowej edycji wideo) można mieć za 499 złotych.

Firma MAGIX istnieje od 1993 roku i ma doświadczenie w produkcji programowania dla fotografów, filmowców i muzyków. Znacie ją z pewnością dzięki takim programom, jak MAGIX Movie Edit Pro czy Camera MX dla Androida.

Do portfolio firmy dołączą programy z rodziny Sony Vegas (Vegas Pro, Vegas Movie Studio i inne), a także ACID Music Studio i Sound Forge Pro. Firma MAGIX dąży do dominacji na rynku programów do montażu dźwięku i filmów. Przejęcie programów Sony Creative Software ma umożliwić jej wzmocnienie pozycji i idzie w parze z działaniami na rynku amerykańskim. Firma zapewnia, że dotychczasowi użytkownicy programów kupionych od Sony nie odczują różnicy od strony wsparcia technicznego i obsługi klienta.

Najważniejszą wiadomością jest jednak to, że już jesienią zobaczymy nową wersję nieco już przestarzałych programów Vegas Pro i Movie Studio. Na razie nie wiadomo, jaki los czeka własne programy niemieckiego producenta, których możliwości częściowo pokrywają się z nowymi nabytkami.

Na koniec warto zaznaczyć, że Sony Creative Software nie zostanie z pustymi rękami. Niedawno na rynek trafiły zupełnie nowe narzędzia. Catalyst Browse to darmowa przeglądarka materiałów filmowych, przeznaczona przede wszystkim do sortowania i poprawiania materiałów nagranych kamerami Sony. Catalyst Production Suite to pakiet zawierający program do katalogowania i przygotowywania materiałów (Catalyst Prepare) oraz do nieliniowej edycji i tworzenia efektów (Catalyst Edit).

Catalyst Prepare
Catalyst Prepare
Catalyst Edit
Catalyst Edit

Nowa linia programów ma szersze grono odbiorców, bo jest dostępna także dla OS X. 15-dniową wersję próbną Catalyst Production Suite (Windows, OS X) i darmową przeglądarkę Catalyst Browse (Windows, OS X) znajdziecie w naszej bazie programów. W przeciwieństwie do programów z rodziny Vegas, narzędzia z rodziny Catalyst są dostępne w modelu abonamentowym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)