MAGIX przejął Sony Vegas, obiecuje nową wersję po wakacjach

Strona głównaMAGIX przejął Sony Vegas, obiecuje nową wersję po wakacjach
24.05.2016 18:56
MAGIX przejął Sony Vegas, obiecuje nową wersję po wakacjach

Programy z rodziny Sony Creative Software zmieniły właściciela. Znane i lubiane narzędzia do montażu filmów z rodziny Sony Vegas przeszły do rąk niemieckiej firmy MAGIX. Nie można powiedzieć, że się tego nie spodziewaliśmy. Wiadomość idzie w parze ze kolejną świetną promocją. Tym razem Sony Vegas Pro Edit (to podstawowa wersja programu do nieliniowej edycji wideo) można mieć za 499 złotych.

bEDcZunF

Firma MAGIX istnieje od 1993 roku i ma doświadczenie w produkcji programowania dla fotografów, filmowców i muzyków. Znacie ją z pewnością dzięki takim programom, jak MAGIX Movie Edit Pro czy Camera MX dla Androida.

Do portfolio firmy dołączą programy z rodziny Sony Vegas (Vegas Pro, Vegas Movie Studio i inne), a także ACID Music Studio i Sound Forge Pro. Firma MAGIX dąży do dominacji na rynku programów do montażu dźwięku i filmów. Przejęcie programów Sony Creative Software ma umożliwić jej wzmocnienie pozycji i idzie w parze z działaniami na rynku amerykańskim. Firma zapewnia, że dotychczasowi użytkownicy programów kupionych od Sony nie odczują różnicy od strony wsparcia technicznego i obsługi klienta.

Najważniejszą wiadomością jest jednak to, że już jesienią zobaczymy nową wersję nieco już przestarzałych programów Vegas Pro i Movie Studio. Na razie nie wiadomo, jaki los czeka własne programy niemieckiego producenta, których możliwości częściowo pokrywają się z nowymi nabytkami.

bEDcZunH

Na koniec warto zaznaczyć, że Sony Creative Software nie zostanie z pustymi rękami. Niedawno na rynek trafiły zupełnie nowe narzędzia. Catalyst Browse to darmowa przeglądarka materiałów filmowych, przeznaczona przede wszystkim do sortowania i poprawiania materiałów nagranych kamerami Sony. Catalyst Production Suite to pakiet zawierający program do katalogowania i przygotowywania materiałów (Catalyst Prepare) oraz do nieliniowej edycji i tworzenia efektów (Catalyst Edit).

Catalyst Prepare
Catalyst Prepare
Catalyst Edit
Catalyst Edit

Nowa linia programów ma szersze grono odbiorców, bo jest dostępna także dla OS X. 15-dniową wersję próbną Catalyst Production Suite (Windows, OS X) i darmową przeglądarkę Catalyst Browse (Windows, OS X) znajdziecie w naszej bazie programów. W przeciwieństwie do programów z rodziny Vegas, narzędzia z rodziny Catalyst są dostępne w modelu abonamentowym.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEDcZuoD