Magnetyczna przystawka sposobem na brakujące gniazdo słuchawkowe w smartfonie

Magnetyczna przystawka sposobem na brakujące gniazdo słuchawkowe w smartfonie

Magnetyczna przystawka sposobem na brakujące gniazdo słuchawkowe w smartfonie
Piotr Urbaniak
14.11.2018 09:22, aktualizacja: 14.11.2018 17:11

Słyszeliście już o Essential? Podpowiadam – jest to dość młoda amerykańska firma zajmująca się produkcją smartfonów, którą założył kontrowersyjny ostatnimi czasy Andy Rubin. Jej flagowe urządzenie, Essential Phone PH-1, wykorzystuje ciekawą koncepcję rozbudowy poprzez zewnętrzne moduły, doczepiane do jednostki zasadniczej za pomocą magnesów. I właśnie eksploatując tę cechę, przedsiębiorstwo próbuje uzupełnić brakujące gniazdo słuchawkowe.

Podobnie jak wiele współczesnych smartfonów z najwyższej półki, nominalnie Essential Phone gniazda słuchawkowego nie ma. Od teraz można jednak dokupić dedykowany adapter, dzięki któremu podłączenie klasycznych słuchawek przewodowych przestaje stanowić problem.

Przy czym sam adapter – jak zachwala pomysł producent – to znacznie więcej niż tylko gniazdo słuchawkowe. Przystawka jest niemalże w całości wykonana z tytanu i ma wbudowany ponoć najwyższej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC), zdaniem Essential pozwalający napędzić słuchawki „audiofilskie” o dowolnie wysokiej impedancji.

Nie da się ukryć, że wszystko to brzmi co najmniej intrygująco. Jedyną przeszkodę stanowić może cena akcesorium, a mianowicie 149 dol. Przyznajcie, trochę drogo jak na sprzęt, którego głównym zadaniem jest uzupełnienie jednego z elementarnych braków smartfonu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)