Mało znane urządzenia Xiaomi – wybraliśmy 8 najciekawszych

Mało znane urządzenia Xiaomi – wybraliśmy 8 najciekawszych

Mało znane urządzenia Xiaomi – wybraliśmy 8 najciekawszych
09.05.2018 13:37, aktualizacja: 09.05.2018 18:22

Xiaomi to marka kojarząca się przede wszystkim ze smartfonami, niektórzy mieli też do czynienia z jej sprzętem AGD. To jednak jeszcze nie koniec. Poniżej prezentujemy ciekawe urządzenia Xiaomi, o których słyszało niewielu, a są warte naszej uwagi.

Spis treści

  • Xiaomi Mi Smart Fat Body Scale 2(#jeden)
  • Xiaomi Mi Sports Bluetooth(#dwa)
  • Xiaomi Mi Portable Magic Mouse(#trzy)
  • Xiaomi Roborock Sweep One(#cztery)
  • Xiaomi Yi Dome Camera 1080p(#piec)
  • Xiaomi MiJia Car DVR(#szesc)
  • Odbiornik Audio Bluetooth 4.2 Xiaomi Receiver(#siedem)
  • Xiaomi Mi Pocket Speaker 2(#osiem)

Xiaomi Mi Smart Fat Body Scale 2Xiaomi Mi Scale 2 to nowa odsłona smartwagi, która poda nie tylko masę stojącej na niej osoby, ale też bardziej szczegółowy skład ciała i obliczy dzienne zapotrzebowanie na kalorie. Analiza bioimpedancyjna (wykorzystująca opór elektryczny różnych tkanek) pozwala oszacować zawartość wody, masę tkanki tłuszczowej, indeks tkanki tłuszczowej trzewnej, masę tkanki mięśniowej i kostnej, a przy okazji obliczyć BMI.

Wszystkie dane można synchronizować ze smartfonem i przeglądać w aplikacji MiFit na wykresach. Waga będzie świetnym uzupełnieniem smartwatcha sportowego.

Xiaomi Mi Sports BluetoothSłuchawki Xiaomi Mi Sports zostały zaprojektowane z myślą o uprawianiu sportu. Nie zaszkodzi im wilgoć (spełniają normę IPX4) i nie grozi im, że zostaną zgubione, dzięki wygodnym, elastycznym zausznikom na przewodzie. W pilocie wbudowany został mikrofon, pozwalający prowadzić rozmowy telefoniczne. Słuchawki ważą jedynie 18 gramów.

Akumulator o pojemności 100 mAh wystarczy na 7 godzin aktywnego słuchania. Słuchawki można sparować z 2 urządzeniami, do komunikacji wykorzystują Bluetooth 4.1 o zasięgu około 10 metrów. W zestawie znajdziemy też 5 par różnych nakładek silikonowych na słuchawki.

Xiaomi Mi Portable Magic MouseXiaomi ma w ofercie także laptopy i akcesoria do nich. Wartym uwagi urządzeniem jest niedroga myszka Mi Portable Mouse. Jest estetycznie wykonana (obudowa łączy ABS i aluminium), a ponadto może łączyć się z komputerem zarówno przez Bluetooth, jak i radio 2,4 GHz z pomocą dołączonego dongla. Dzięki temu można bez problemu łączyć ją z dwoma komputerami.

Mi Portable Mouse używa czujnika klasy 3610, który jest w stanie pracować na 95% typów powierzchni, łącznie ze szkłem. Wykorzystanie lasera pozwala na osiągnięcie precyzji 1200 DPI. Myszka wymaga do pracy dwóch baterii AAA.

Xiaomi Roborock Sweep OneZapewne wiecie, że w asortymencie Xiaomi znajduje się robot odkurzający. Xiaomi Roborock Sweep One to jego nowa odsłona, łącząca zamiatanie, odkurzanie i mycie na mokro. Robot doskonale sprawdzi się w mieszkaniach, gdzie dywany sąsiadują z kafelkami i panelami.

Odkurzacz ma moc nominalną 55 W, co przekłada się na siłę ssania 2000 Pa, pozwalającą zbierać nawet drobne kamyczki. Akumulator pozwala na 2,5 godziny pracy, pojemnik na wodę zaś na przynajmniej 46 minut mycia podłogi. Podobnie jak poprzednia wersja odkurzacza, ten także wraca sam do ładowarki, a strefy do posprzątania można wyznaczyć w aplikacji na smartfon.

Xiaomi Yi Dome Camera 1080pXiaomi Yi Dome Camera 1080p to kamera do monitoringu wewnątrz domu, którą można połączyć z domowym WiFi i obsługiwać z aplikacji. Jej największą zaletą jest możliwość obejrzenia otoczenia w całości – jej konstrukcja nie ma martwego pola. Kąt widzenia obrotowego obiektywu wynosi 112°, obraz może być rejestrowany także w nocy dzięki doświetleniu podczerwienią. Oprogramowanie kamery może wykrywać ruch i dźwięk. Kamera ma też głośnik, który można wykorzystać do komunikacji w sytuacjach awaryjnych.

Jak wskazuje nazwa, w kamerze został zastosowany przetwornik CMOS nagrywający filmy o rozdzielczości 1080p. Kamera oferuje podgląd na żywo w aplikacjach, jeśli połączy się z WiFi 2,4 GHz. Nagrania może też przechowywać na karcie microSD. W pudełku znajdziemy także zasilacz i zestaw montażowy, pozwalający umieścić kamerę w dogodnym miejscu i w dowolnej pozycji.

Xiaomi MiJia Car DVRMiJia Car DVR to szerokokątna (160°) kamera 1080p do samochodu. Podgląd z niej można zobaczyć dzięki WiFi na smartfonie, nagrania będą zaś zapisywane na karcie microSD. Kamera ma oczywiście 3-calowy ekran, ułatwiający dobranie widoku.

Domyślnie kamera rejestruje trasę w pętli, ale jeśli wykryte zostaną nagłe ruchy, jak podczas zderzenia lub awaryjnego hamowania, kamera zadba o to, by nagranie nie zostało skasowane. Kamera może włączać się automatycznie, razem z resztą samochodu. Ma też możliwość monitorowania auta na parkingu, korzystając z akumulatora. Kamerze towarzyszy oczywiście aplikacja na smartfony.

Odbiornik Audio Bluetooth 4.2 Xiaomi ReceiverXiaomi Receiver to drobiazg, który może uratować starszy zestaw głośników. Wystarczy podłączyć do niego głośniki lub słuchawki kablem jack 3,5 mm i sparować z nim smartfon, by móc odtwarzać muzykę bezprzewodowo.

Urządzenie ma wbudowany akumulator o pojemności 97 mAh, dzięki czemu może pracować z dala od zasilania przez 4 godziny. Może też pracować podłączone do zasilacza. Wymiary adaptera to 5,9 × 1,35 cm, a waga to zaledwie 10 gramów. Dzięki praktycznemu klipsowi można przymocować go do ubrania i nosić razem ze słuchawkami, podczas gdy smartfon bądź komputer nie znajdują się w pobliżu.

Xiaomi Mi Pocket Speaker 2Mi Pocket Speaker 2 to nieduży i niezbyt drogi głośnik bezprzewodowy o mocy nominalnej 5 W. Zasługuje jednak na uwagę ze względu na profesjonalną kalibrację przetwornika autorstwa duńskiego TYMPHANY. Niewiele głośników bezprzewodowych może się tym pochwalić, a już na pewno nie w tym przedziale cenowym.

Głośnik waży 125 gramów. Wbudowany akumulator o pojemności 1200 mAh pozwala na około 7 godzin słuchania. Warto też przyjrzeć się pomysłowemu sterowaniu głośnika. Górna część obudowy obraca się i pozwala regulować głośność, wciśnięcie jej zaś odpowiada przyciskom włączenia i parowania. Głośnik ma 6 cm średnicy i 9,3 wysokości. Łączność Bluetooth 4.1

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)