Manta montuje nowe ekrany IPS2 w tabletach 9,7- i 10,1-calowych

Manta montuje nowe ekrany IPS2 w tabletach 9,7- i 10,1-calowych

Marcin Wilk
22.03.2013 12:29

Manta poinformowała o rozpoczęciu produkcji dwóch nowych tabletów wyposażonych w matrycę IPS2. Zastosowane ekrany pozwolą na wyświetlenie obrazu w bardzo wysokiej rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Przy założeniu, że modele będą oferowały przekątne 9,7 cala i 10,1 cala z takim zagęszczeniem pikseli (odpowiednio 264 i 235 ppi), obraz będzie wyjątkowo wyraźny, co niezaprzeczalnie podniesie komfort pracy, zarówno podczas czytania tekstu jak i korzystaniu z multimediów. Sam producent podkreśla, że zastosowane matryce pozwolą na swobodną pracę bez konieczności ciągłego przybliżania i oddalania widoku.

Obraz

Na chwilę obecną wiadomo, że oba modele będą pracowały w oparciu o czterordzeniowy procesor wspierany 2-gigabajtową pamięcią operacyjną. Na dane już po zainstalowaniu systemu Google Android 4.1 Jelly Bean ma pozostać 16 GB przestrzeni, które można zapychać dobrodziejstwami ze sklepu Google Play. Zgromadzone w urządzeniu pliki, czy też uruchomione aplikacje, dzięki wyjściu HDMI będzie można wyświetlić na ekranie monitora lub telewizora. Patrząc na specyfikację i obsługiwaną rozdzielczość, nie powinno być problemu z płynnym odtwarzaniem materiałów HD.

Za komunikację w urządzeniach będzie odpowiadał moduł WiFi oraz wbudowany modem 3G. Większe pliki będzie można przenosić do tabletów przez przenośną pamięć podłączaną do portu USB, który również nie powinien mieć problemów z rozpoznaniem innych urządzeń wykorzystujących ten standard, na przykład aparatów fotograficznych. Tablety będą posiadały dwa aparaty, 5-megapikselowy z autofocusem do robienia zdjęć, który można wykorzystać także do skanowania dokumentów, oraz 2-megapikselowy przeznaczony do rozmów internetowych.

Patrząc na inne modele z podobną specyfikacją można się spodziewać akumulatora o sporej pojemności, który pozwoli na dłuższą pracę urządzenia. Więcej szczegółów dotyczących nowych modeli i, co najważniejsze, cenę producent ujawni w najbliższych tygodniach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)