MapaMap 8.7 to nowe mapy i algorytm wyznaczania trasy

Strona głównaMapaMap 8.7 to nowe mapy i algorytm wyznaczania trasy
03.06.2015 14:21
MapaMap 8.7 to nowe mapy i algorytm wyznaczania trasy
Paweł Piskurewicz
Paweł Piskurewicz

MapaMap to popularna nawigacja samochodowa dostępna dla urządzeń z systemem Windows CE, Android oraz iOS. Bazuje ona na mapach firm IMAGIS S.A. w przypadku Polski oraz TomTom dla pozostałych krajów w Europie. Wraz z premierą wersji 8.7 MapaMap doczekała się aktualizacji map i algorytmów wyznaczających trasę.

To właśnie poprawiony system wyznaczania tras jest główną nowością w wersji 8.7 Powstał na bazie analizy danych o natężeniu ruchu z dwóch ostatnich lat. Dzięki temu nowy algorytm ma lepiej rozumieć polskie realia drogowe i na tej podstawie sugerować dokładniejsze i bardziej optymalne trasy dojazdu do celu, a także lepiej wyliczać szacowany czas podróży.

350137388045199297

MapaMap w wersji 8.7 to także aktualne mapy Polski z drugiego kwartału tego roku. Wśród zaktualizowanych danych znalazły się informacje o drogach, punktach POI, ograniczeniach prędkości oraz fotoradarach. Zwiększyła się także baza informacji o ilości pasów ruchu na danej drodze. Nowe mapy uwzględniają powstałe w tym czasie inwestycje drogowe.

350137388045330369

Wersja 8.7, a wraz z nią wymienione nowości w pierwszej kolejność są dostępne dla urządzeń z systemem Windows CE. Użytkownicy aplikacji w wersji dla iOS i Androida otrzymają je w późniejszym terminie. Wiążę się to z wprowadzaniem zmian w interfejsie aplikacji. To dobra decyzja. Interfejs MapaMap w wersji mobilnej znacznie odbiegał od obecnych standardów.

MapaMap Polska dla iOS i Androida znajdziecie w naszej bazie aplikacji. Nawigacja oferuje darmowy okres testowy, po jego zakończeniu niezbędne jest wykupienie subskrypcji. Od niedawna oferowana jest także opcja zakupu dożywotniej aktualizacji map Polski.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)