MapaMap 8.7 to nowe mapy i algorytm wyznaczania trasy

MapaMap 8.7 to nowe mapy i algorytm wyznaczania trasy

MapaMap 8.7 to nowe mapy i algorytm wyznaczania trasy
Paweł Piskurewicz
03.06.2015 14:21, aktualizacja: 03.06.2015 16:09

MapaMap to popularna nawigacja samochodowa dostępna dla urządzeń z systemem Windows CE, Android oraz iOS. Bazuje ona na mapach firm IMAGIS S.A. w przypadku Polski oraz TomTom dla pozostałych krajów w Europie. Wraz z premierą wersji 8.7 MapaMap doczekała się aktualizacji map i algorytmów wyznaczających trasę.

To właśnie poprawiony system wyznaczania tras jest główną nowością w wersji 8.7 Powstał na bazie analizy danych o natężeniu ruchu z dwóch ostatnich lat. Dzięki temu nowy algorytm ma lepiej rozumieć polskie realia drogowe i na tej podstawie sugerować dokładniejsze i bardziej optymalne trasy dojazdu do celu, a także lepiej wyliczać szacowany czas podróży.

350137388045199297

MapaMap w wersji 8.7 to także aktualne mapy Polski z drugiego kwartału tego roku. Wśród zaktualizowanych danych znalazły się informacje o drogach, punktach POI, ograniczeniach prędkości oraz fotoradarach. Zwiększyła się także baza informacji o ilości pasów ruchu na danej drodze. Nowe mapy uwzględniają powstałe w tym czasie inwestycje drogowe.

350137388045330369

Wersja 8.7, a wraz z nią wymienione nowości w pierwszej kolejność są dostępne dla urządzeń z systemem Windows CE. Użytkownicy aplikacji w wersji dla iOS i Androida otrzymają je w późniejszym terminie. Wiążę się to z wprowadzaniem zmian w interfejsie aplikacji. To dobra decyzja. Interfejs MapaMap w wersji mobilnej znacznie odbiegał od obecnych standardów.

MapaMap Polska dla iOS i Androida znajdziecie w naszej bazie aplikacji. Nawigacja oferuje darmowy okres testowy, po jego zakończeniu niezbędne jest wykupienie subskrypcji. Od niedawna oferowana jest także opcja zakupu dożywotniej aktualizacji map Polski.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)