MapaMap dla Androida z nowym interfejsem i jeszcze lepszymi mapami

MapaMap dla Androida z nowym interfejsem i jeszcze lepszymi mapami

MapaMap dla Androida z nowym interfejsem i jeszcze lepszymi mapami
Redakcja
27.10.2015 12:28

Rozwój oprogramowania mobilnego doprowadził do tego, że niektóre urządzenia stały się niemalże zbędne. Dobrym tego przykładem są nawigacje, których możliwości są coraz większe, a które pracują na naszych telefonach. Właśnie zadebiutowała nowa wersja MapaMap dla Androida, która wprowadza nie tylko nowe mapy, ale i zmiany znacznie ułatwiające obsługę aplikacji.

Program ten jest rozwijany od dłuższego czasu i zapewnia wygodną i niezawodną nawigację wielu użytkownikom. W wersji 8.8 producent skupił się przede wszystkim na interfejsie. Teraz sprawdza się on znacznie lepiej na urządzeniach o wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu aplikacja prezentuje się dobrze nawet na sprzęcie z najwyższej półki. Nieco inny rozkład elementów umożliwia z kolei szybszą obsługę zarówno na smartfonach, jak i tabletach, a na dodatek odświeżono ikony przedstawiające obiekty użyteczności publicznej i menu do zgłaszania zdarzeń występujących na drodze.

350144835518490561

Autorzy zbadali poprzednią wersję i poprawili jeszcze jeden istotny element: kolorystyka została zmieniona na taką, która opiera się na odcieniach czerni i pomarańczy. Ma to zapewniać znacznie lepszą widoczność nawet w słoneczne dni. Oprócz tego wprowadzono nowe mapy Polski z III kwartału 2015 roku, informacje o 43 tysiącach obiektów POI, a także dane 10 tysięcy kilometrów dróg w tym m.in. obwodnic Nowego Sącza, Mielca, Janek i Raszyna, a także nowego mostu w Węgorzewie i drogi ekspresowej między Bielskiem-Białą a Żywcem. Program oferuje też dodatkowe opcje jak np. ostrzeganie o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości dopiero o ustawiony przez użytkownika parametr jak np. 10, 20 lub więcej km/h. Całość powinna również radzić sobie lepiej w sytuacji ograniczonego sygnału GPS.

MapaMap nadal zachowuje wszystkie swoje charakterystyczne cechy. Nawigacja wykorzystuje mapy zapewniane przez IMAGIS S.A. i TomToma. Wszystkie niezbędne mapy pobieramy na urządzenie, dzięki czemu możemy z niego korzystać bez dostępu do połączenia internetowego i bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tym związanych. Wśród opcji programu znajdziemy między innymi: ostrzeżenia przed fotoradarami, policją, korkami wraz z ich omijaniem, nawigację zakręt po zakręcie, zapisywanie śladu przebytej trasy i informacje o strefach płatnego parkowania. Bez problemu wyznaczymy także trasę z kilkoma punktami pośrednimi.

Najnowszą edycję nawigacji MapaMap znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu w wersjach dla systemu Android i iOS. Program możemy bezpłatnie testować w czasie 8 dni. Jeżeli zdecydujemy się na dalsze jego używanie, niezbędne będzie zakupienie licencji na pełną wersję.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)