Mapy Google poinformują o koronawirusie. Dziwne, że dopiero teraz

Mapy Google poinformują o koronawirusie. Dziwne, że dopiero teraz

fot. GettyImages
fot. GettyImages
Arkadiusz Stando
24.09.2020 13:01, aktualizacja: 24.09.2020 18:55

Google dodaje nową warstwę do swoich Map. Będzie informować o ilości potwierdzonych przypadków COVID-19 w danym regionie. Funkcja trafi do użytkowników na całym świecie jeszcze w tym tygodniu.

Google od początku roku rozwija przeróżne funkcje, aby dostarczać swoim użytkownikom jak najwięcej informacji o pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Po wpisaniu w wyszukiwarce frazy "koronawirus" (lub jej podobnych) znajdziemy wykresy, statystyki, mapki i wiele innych. Wszystkie dane dotyczą konkretnych województw lub państw. Google ułatwia też dostęp do informacji o samej chorobie COVID-19.

Ale wszystkie te funkcje są dostępne tylko w jednej platformie Google'a, czyli wyszukiwarce. Firma najwyraźniej zapomniała o Mapach, które mają równie duży, a może nawet większy potencjał dla tego typu funkcji informacyjnych. Google w końcu zdał sobie z tego sprawę i już lada chwila doda do Map nową warstwę. Zobaczycie ją na zrzutach ekranu poniżej.

Obraz
Obraz

Nowa funkcja Google Maps: "Warstwa danych o COVID-19"

Na polskiej witrynie Google'a pojawiła się już informacja na temat nowej warstwy. Jak czytamy, funkcja ma przedstawiać średnią liczbę nowych przypadków w ciągu 7 dni na 100 tysięcy mieszkańców danego obszaru. Mapy będą informować takżę o wzroście lub spadku nowych zakażeń.

Oznaczenia będą przybierać kolory zależnie od liczby przypadków:

  • Szary: mniej niż 1 przypadek
  • Żółty: 1–10 przypadków
  • Pomarańczowy: 10–20 przypadków
  • Ciemnopomarańczowy: 20–30 przypadków
  • Czerwony: 30–40 przypadków
  • Ciemnoczerwony: powyżej 40 przypadków

Warstwa COVID-19 będzie dostępna z poziomu aplikacji mobilnych dla urządzeń z systemem Android lub iOS. Dane wyświetlane przez Google Maps będą pochodzić z Wikipedii, The New York Times, JHU CSSE i Brihanmumbai Municipal Corporation.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)